Решетилівська весна 2011

У 1993 році за ініціативою і наполегливістю почесного громадянина Решетилівщини І.Г.Боровенського для розвитку і збереження  культурних надбань був збудований центр культури і дозвілля «Оберіг». Директором центру О.І.Лисенком разом з майстром-художником В.І.Деркачем започатковано у 1995 році виставку художніх виробів «Решетилівська весна», яка з кожним роком набувала все більшої масштабності та розмаху і переросла в обласне свято народного мистецтва «Решетилівська весна».

 

Кожної весни це свято збирає своїх шанувальників з різних регіонів України. Основою свята залишається виставка високохудожніх робіт народних митців Решетилівки, які заворожують вишуканістю, досконалістю, неперевершеністю. В усій красі і величі постають неповторні українські ремесла, так майстровито увіковічені решетилівськими майстрами, буяють розмаїттям вишивки, гобеленів і килимів, які ілюструють хист у рукоділлі наших предків і не менш славних сучасників.

Творчість, оригінальність, вишуканість, поєднання сучасного стилю з прадавнім українським демонструють у своїх роботах учні, викладачі та майстри Решетилівського художнього професійного ліцею. Різноманітні народні елементи вишивки та ткацтва перекликаючись з мотивами сучасного одягу, надають йому особливого стилю. Агенція моделей Решетилівського художнього професійного ліцею щорічно на святі «Решетилівська весна» рекламує сучасний одяг з національними елементами, який користується великою популярністю.

Викликають захоплення на святі чудові вироби мистецтва самодіяльних митців територіальних громад району, що збагачують гостей емоційними переживаннями та роздумами про прекрасне.