Плосківська бібліотека

 Село Плоске має свою славну історію та традиції. За даними генерального опису Лівобережної України 1765 – 1769 років козацький хутір Плоске на річці Полузіря входив до складу Полтавської сотні Полтавського полку. Головним заняттям населення було сільське господарство та рибальство, що доповнювалося торгівлею. На тутешні ярмарки збиралися жителі не тільки з навколишніх сіл.

 

 

Теперішнє Плоске - велике мальовниче село, центр сільської ради, якій підпорядковані населені пункти Левенцівка, Браїлки, Чередники, Твердохліби. Має загальноосвітню школу І – ІІІ ст., дитячий садок, ФАП, будинок культури, бібліотеку, філію територіального центру соціального обслуговування. Дуже пишаються його жителі тим, що саме в їх селі народився, виріс і зробив перші кроки в літературі відомий письменник – гуморист Олександр Іванович Ковінька.

А ми пропонуємо Вам знайомство з Плосківською сільською бібліотекою.




 

«Без права на забуття»

В Плосківській сільській бібліотеці в рамках Року учасників бойових дій на території інших держав проведено тематичний вечір «Без права на забуття», на який були запрошені сільський голова Володимир Галушко, жителі місцевої громади. На заході вшанували воїнів – інтернаціоналістів В.І.Третяка, М.І.Козуба, О.В.Кравченка та світлої пам'яті воїна – афганця В.Ю.Зубченка. Сільський бібліотекар Лук’янець С.В. презентувала краєзнавчі матеріали, фото та спогади з папки «Війна в очах солдата». Пісні про Афганістан звучали у виконанні В.Медведського. Присутнім було запропоновано переглянути фільм «9 рота» про події 1988 року в Афганістані.

 

 

         

 

 

Розміщена бібліотека в приміщенні сільського будинку культури. Очолює її Лук’янець Світлана Володимирівна. Бібліотека тісно співпрацює з організаціями та закладами, які функціонують в селі: місцевою школою, будинком культури, сільською радою, філією територіального центру соціального обслуговування. Спільні заходи охоплюють різних за віком користувачів, проходять змістовно та захоплююче. В шевченківські дні в бібліотеці теж було людно. Бібліотекар пропонувала відвідувачам літературно – музичну годину «Його благословила доля тією волею святою», літературний урок «Ми, чуємо тебе, Кобзарю, через століття», краєзнавчу подорож «Решетилівськими стежками Кобзаря», книжкову виставку «Тарасова доля – то правда свята».

Вгору