Вшановуючи Великого Кобзаря.

В березні ми святкуємо день народження славетного сина України Тараса Григоровича Шевченка. З метою розширення та вдосконалення знань юнацтва про Великого Кобзаря, прищеплення та виховання почуття поваги, гордості та шани за свій рідний край в народознавчій вітальні Решетилівської центральної міської бібліотеки був проведений літературно-народознавчий квест «Народний геній і пророк, будитель України».

Учні Решетилівського професійного аграрного ліцею ім. І. Г. Боровенського, запрошені на захід, в процесі проходження маршруту квесту, ознайомлювалися з побутом українського народу, адже саме в автентичних предметах, які знаходяться в народознавчій вітальні, були заховані підказки до питань квесту.

Молодь пригадала біографію Т.Г.Шевченка, читала його вірші, переглядала його мистецьку спадщину.

Останнє питання маршруту стосувалося вшанування пам’яті Тараса Григоровича на Решетилівщині, адже він перебував у нашому краї влітку 1845 року, і залишив малюнки нашого міста та згадав його в своїй повісті.

На завершення заходу учні поклали квіти до пам’ятника Т.Г.Шевченка.

До 180-ти річчя виходу безсмертного «Кобзаря» Т.Г.Шевченка в читальному залі центральної міської бібліотеки була проведена бесіда біля виставки однієї книги «Кобзар - книга правди». На захід завітали фахівець Решетилівського районного сектору філії державної установи «Центр пробації» в Полтавській області О.Ю.Требух, зі своїми підобліковими суб’єктами пробації, та фахівець безоплатної правової допомоги в Решетилівці О.В. Шкурупій.

Бібліотекар відділу обслуговування користувачів О.Рагуліна розповіла про історію видання «Кобзаря», цікаві факти про книгу, представила видання, які експонувалися на виставці.

  

  

  

 

 

 

 

У Решетилівській центральній міській бібліотеці розпочалися навчання для бібліотекарів та користувачів з цифрової грамотності за проєктом "Дія. Цифрова освіта".
На онлайн-платформі кожен громадянин зможе безкоштовно опанувати цифрові навички через сучасний формат навчання – освітні серіали за участю експертів та українських зірок.

#cyfra_library

 

 

 

 

 

 

 

Герої живуть, не вмирають
Народ український не залякать,
Про це вороги добре знають,
Народ український не можна здолать,
Герої живуть, не вмирають.

 

 


Ці рядки поезії В.Головач стали лейтмотивом засідання Університету 3-го віку та клубу «Ріднокрай» Решетилівської ЦМБ, який 18 лютого підготували та провели працівники центральної міської бібліотеки та районного територіального центру. Захід було приурочено Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав та Дню Героїв Небесної Сотні. Присутні з великою увагою слухали гіркі спогади ветерана-афганця Хурси В.М., Шевчука В.П., учасника подій у Чехословаччині у1968 р., Спасьонова С.І., учасника Майдану та бойових дій у зоні АТО. Слова подяки воїнам-патріотам говорили від імені усіх присутніх на засіданні ведучі Рагуліна О.О. та Біленька Л.Г., Козарь Н.Ю., директор територіального центру, Багно В.І., голова районної ради ветеранів. В знак вдячності гості отримали квіти, книги та солодощі.
Присутні переглянули відеоматеріали, присвячені виведенню військ з Афганістану та Героям Небесної Сотні, прослухали вірші В.Головач. Хвилиною мовчання вшанували всіх, хто загинув за рідну землю і чиї душі перебувають на небесах. Бліц-презентацію тематичних книжкових виставок «Афганістан: історія та пам'ять», «Знакове світло Майдану» запропонувала увазі пенсіонерів Рагуліна О.О. Закликом пам’ятати і цінувати Батьківщину, її історію та Героїв завершився цей патріотичний захід.

 

          

Духовно-моральні читання до Всесвітного року Біблії.

6 лютого в бібліотеці Решетилівського професійного аграрного ліцею ім.І.Г.Боровенського відбулися духовно-моральні читання «Віра горами рухає», присвячені Всесвітньому року Біблії.

Завідуюча відділом обслуговування користувачів центральної міської бібліотеки М.Яресько розповіла учням ліцею про те, що Біблія є найвидатнішою книгою-пам’яткою в історії людства, яка увібрала народну мудрість та втілила моральні основи людського життя. Ця книга — основа духовного буття світу. Саме в Біблії — книзі усіх книг — можемо знайти шляхи вирішення таких проблем як: життя і смерть, доля і душа людини, добро і зло, а також основні закони, яких потрібно дотримуватися в нашому повсякденному житті.

З відеоролику «15 цікавих фактів про Біблію» молодь дізналася, що ця книга є найпродаванішою і найрозповсюджуванішою книгою в історії. Загальна кількість її примірників, проданих з 1851 року, перевершує 5 мільярдів книг. Приблизно 100 мільйонів копій продають щорічно, завдяки чому Біблія продовжує лідирувати в списку світових бестселерів серед нехудожньої літератури.

Бібліотекар навчального закладу О.Калініченко представила юним читачам літературу з виставки «Біблія – Книга Світла», ознайомившись з якою учні мають змогу дізнатися більше про Біблію, її структуру та зміст, усвідомити її важливість для життя кожної людини.

 

 

 

Історичний екскурс «Крути – бій за майбутнє України»

Події 29 січня 1918 року і сьогодні ятрять серце українського народу. На честь 102- ї річниці бою під Крутами 28 січня бібліотекарі Решетилівської центральної міської бібліотеки для учнів Решетилівського художнього професійного ліцею провели історичний екскурс «Крути – бій за майбутнє України».

Ліцеїсти прослухали розповідь бібліотекаря про героїчну смерть під залізничною станцією Крути молодих захисників незалежності нашої держави. Учні зачитали вірш Павла Тичини «Пам’яті тридцяти», присвячений цій трагічній події, прослухали пісню про героїв Крут, переглянули відеоматеріали, ознайомилися з літературою, що була представлена на книжковій виставці «Крути: подвиг і трагедія».

 

 

 

 

До Дня Соборності України.

22 січня в читальній залі центральної міської бібліотеки проведено Історичний навігатор «Соборність України: під прапором волі».

На захід завітали - фахівець Решетилівського районного сектору філії державної установи «Центр пробації» в Полтавській області О.Ю.Требух, інспектор ювенальної превенції Решетилівського відділення поліції М.С.Козир зі своїми підобліковими суб’єктами пробації Решетилівського районного сектору філії ДЕУ «Центр пробації» Полтавської області.

Завідуюча відділом обслуговування користувачів М.В.Яресько розповіла про величну подію в життєписі українського державотворення – з’єднання УНР і ЗУНР в єдину соборну велику Україну та представила друковані видання з виставки-досьє «Великий день єднання», яка зараз розгорнута в читальному залі.

Продовжився захід у виставковій залі ЦКД «Оберіг», де зараз експонується виставка «Фактор свободи». Ексурсію провів директор Решетилівського районного краєзнавчого музею Ю.М.Кісіль.

  

  

 

 

 

Ретро-погляд «Листівка новорічна крізь роки».

Юні вихованці ОЦЕВУМ здійснили «подорож у часі», під час ретро-погляду  «Листівка новорічна крізь роки», який спільно організували та провели працівники Решетилівської центральної міської бібліотеки та керівники гуртків філії ОЦЕВУМ.

Бібліотекар розповіла про історію виникнення листівки, представила підготовлену в читальному залі виставку, з якої діти прослідкували ретроспективу листівок від 80-х років до сьогодення, а юні читачі поповнили експозицію своїми сучасними листівками.

Надихнувшись зразками листівок минулих років, діти виготовили та представили свої  новорічні максі-листівки.

 

 

 

   

Вгору