Середа, 22.11.2017, 04:54

Меню сайту

масові заходи 31

Мовознавчий турнір «Без мови немає народу…»

Українська мова є невіддільною частиною нашого українства й промовистим виявом нашої належності до української землі. Вона – велика частина нашої національної ідеї поруч із гербом, гімном і прапором. Попри століття гонінь та заборон щодо української мови наші предки залишили нам неоцінений скарб – неспотворену мовну красу.

Перевірити свої знання з рідної мови мали змогу учні Решетилівського художнього професійного ліцею, які прийшли в читальний зал Решетилівської центральної районної бібліотеки на захід, присвячений Дню української писемності та мови.

Учнівська молодь та викладач навчального залу В.Б.Омельченко  переглянули відео презентацію «Бринить, співає наша мова, чарує, тішить і п’янить», яку підготувала заввідділом Інтрернет-центру Ю.В.Стеценко. Присутні розглянули сім поширених помилок в українській мові, дізналися про характерні для суржика особливості, посміялися з анімаційного фільму «Кухлик», за гумористичним твором П.Глазового.

Під час  мовознавчого турніру «Без мови немає народу», який провела заввідділом обслуговування бібліотеки М.В.Яресько, юні читачі бібліотеки відповідали на питання конкурсів «Так кажуть, а ми радимо так…» та «Хто більше пригадає синонімів». Віднайти вірні відповіді можна було в літературі представленій на книжковій виставці «Одна мова! Один народ!», розгорнутій в читальному залі.

Захід закінчився побажанням шанувати рідну мову, вивчати її, збагачувати свій словниковий запас, а для цього читати якомога більше книг українською мовою.

 

День інформації

«На межі закону»

З метою попередження правопорушень серед неповнолітніх, бібліотекарі Решетилівської ЦРБ спільно з інспектором Решетилівського районного сектору з питань пробації Павлюченко В. В. для учнів Решетилівського професійного аграрного ліцею ім. І. Г. Боровенського, провели День інформації «На межі закону».  Учасникам заходу було корисно дізнатися про причини скоєння правопорушень неповнолітніми, класифікацію злочинів та відповідальність за них  згідно чинного законодавства України. По цих темах перед присутніми виступила Павлюченко В. В.

Бібліотекар кафедри юнацтва Рагуліна О. О. запропонувала учням розглянути життєві приклади, конкретні ситуації, які змусили замислитись над необхідністю знати закони нашої країни та не порушувати їх.

Під час заходу обговорювались питання толерантності у підлітковому середовищі. Молоді надано інформацію про необхідність розуміння межі між власними правами та правами інших людей, бо порушуючи права іншої людини, ми несемо відповідальність перед законом. Також були обговорені негативні соціальні явища, які можуть спричинити скоєння злочину та шляхи їх подолання, особливості формування стосунків з оточуючими та важливість планування свого життя і керування ним.

До уваги учасників Дня інформації була представлена книжкова виставка правової тематики з подальшим переглядом літератури, який провела бібліотекар ліцею Калініченко О. В.

День інформації пройшов цікаво, змістовно і, головне, засвідчив небайдужість нашої молоді до питань правової обізнаності, формування  свідомості і правомірної поведінки.

 

 

Екскурсія до музею «Шляхами мужності і слави».

 

28 жовтня вся Україна святкує річницю визволення України від фашистських загарбників. Війна, яка спіткала український народ, залишила за собою розруху, безліч людських жертв, проте український народ вистояв і переміг, здолав труднощі, здобув і виборов право на своє існування.

Вшановуючи героїчний подвиг і жертовність українського народу в Другій світовій війні працівники центральної районної бібліотеки та вчителі історії Решетилівської гімназії імені І. Л. Олійника Гмиря І. О. та Ширшова Н. О., педагог-організатор Срібна А. В. провели для учнів 11-х класів краєзнавчу екскурсію в історичний відділ Решетилівського районного краєзнавчого музею.

Заввідділом обслуговування Яресько М В. розповіла старшокласникам

про події 1944 року, про мільйони українців, які стояли до останнього на передовій і за лінією фронту, для кого шлях на війні завершився під скромними обелісками і кому судилося повернутися живими, про те, що сьогодення ставить перед нами багато завдань, і головне з них – захистити рідну Україну, її цілісність та суверенітет.

         Молодь ознайомилася з музейною експозицією, де представлені документи, світлини та предмети часів 1941-1944 років.

Захід продовжився в читальному залі районної бібліотеки біля книжкової виставки «Визволення України: ціна Перемоги», де представлена література про Другу світову війну та історично-краєзнавчі дослідження радянсько-німецької війни на Полтавщині та Решетилівщині.

Бібліотекар кафедри юнацтва Решетилівської ЦРБ Рагуліна О. О. провела для учнів бібліотечний урок "Висвітлення періоду 1941-1945 рр. в "Краєзнавчій картотеці статей".

 

1,2,3,4

Вверх