Ціна чужої війни

         Битви закінчуються, а історія вічна. Пішла в історію і афганська війна. Але в пам’яті людській їй ще жити довго, тому що її історія написана кров’ю солдатів і сльозами матерів.

         З метою вшанування  подвигу воїнів, які в далекому Афганістані  виконували свій інтернаціональний   обов’язок 16  лютого в стінах Решетилівської ЗОШ І – ІІ ступенів бібліотекар кафедри юнацтва Рагуліна О.О. спільно з соціальним педагогом Біленькою Л.Г. провели годину історичної правди «Ціна чужої війни». На захід були  запрошені учні 8 – 9 класів Решетилівської ЗОШ І – ІІ ступенів  та учасники Університету 3-го віку.  Присутні  переглянули документальний фільм «Травневий сум» про земляків, воїнів – інтернаціоналістів Віталія Пустовара та Ігоря Веклича, які загинули в тій далекій гірській країні виконуючи бойові завдання.  Ведучі заходу  повели розмову  про те, що ми звикли говорити про афганську війну, як останню, в якій приймали участь, не по своїй волі, наші земляки. Та на превеликий жаль сьогодні  події на Сході нашої держави змусили багатьох  синів взятися за зброю, стати на захист кордонів і Незалежності нашої держави.

 

На зустріч був запрошений  воїн – інтернаціоналіст, учасник АТО  -  Кісельов Юрій Валентинович. Затамувавши подих учні слухали його розповідь про пекло афганської війни  та  про участь в АТО на Сході нашої держави.

В подарунок для нього учні прочитали вірші,  заспівали патріотичні пісні та  вручили квіти. Захід доповнила книжкова виставка – память «І знов мені Афган наснився…».

 

Вивчаємо свою історію. Українська революція 1917-1921рр.

Решетилівська центральна районна бібліотека продовжує  проводити цикл заходів присвячених 100-річчю подій Української революції 1917-1921 років. 

Для учнів Решетилівського художнього професійного ліцею у січні було проведено інформ-ревю «Об’єднаймось, брати мої!» з нагоди Дня Соборності України, 100-річчя прийняття Четвертого Універсалу Української Центральної Ради та 100 річчя бою під Крутами.

Мета заходу - виховання національної свідомості учнів і людської гідності, формування рис громадянина української держави, відродження паростків духовності. Працівники районної бібліотеки розповіли вихованцям навчального закладу про історію українського державотворення, історичні передумови підписання Акту злуки, його значення. Молодь ознайомилася з літературою, яка була представлена на книжковій виставці «Українська революція: крізь призму історії» та переглянула відеоматеріал про події 1917-1921рр. на Україні.

Учні висловлювали власні погляди на процес формування української держави.

 

Історико-патріотичний альбом «Українська революція 1917-1921рр. Відродження державності українського народу» був проведений у лютому для вихованців ДНЗ «Решетилівський аграрний професійний ліцей ім..І.Г.Боровенського».

Учні дізналися про етапи Української революції, видатних українських діячів того часу, які творили історію незалежної держави. Найбільше зацікавила учнів сторінка заходу, де розповідалося про революційні події на Решетилівщині 1917-1921рр., які висвітлені в новій книзі історико-краєзнавчих нарисів «Решетилівщина – мій рідний край».

Юні читачі дізналися про життя і діяльність уродженця с.Демидівка Ю.Горліс-Горсього, який ввійшов в історію визвольних змагань за незалежність України, як військовий, публіцист, письменник, відомий, насамперед, як автор роману «Холодний Яр». Присутні переглянули відео сюжет, знятий кіностудією «Лтава», про цю непересічну особистість.

Перевірити свої знання з історії нашої держави 1917-1921рр. молоді люди змогли під час проведеної вікторини «Українська революція: головні події, постаті».

 

 

Мовознавчий турнір «Без мови немає народу…»

Українська мова є невіддільною частиною нашого українства й промовистим виявом нашої належності до української землі. Вона – велика частина нашої національної ідеї поруч із гербом, гімном і прапором. Попри століття гонінь та заборон щодо української мови наші предки залишили нам неоцінений скарб – неспотворену мовну красу.

Перевірити свої знання з рідної мови мали змогу учні Решетилівського художнього професійного ліцею, які прийшли в читальний зал Решетилівської центральної районної бібліотеки на захід, присвячений Дню української писемності та мови.

Учнівська молодь та викладач навчального залу В.Б.Омельченко  переглянули відео презентацію «Бринить, співає наша мова, чарує, тішить і п’янить», яку підготувала заввідділом Інтрернет-центру Ю.В.Стеценко. Присутні розглянули сім поширених помилок в українській мові, дізналися про характерні для суржика особливості, посміялися з анімаційного фільму «Кухлик», за гумористичним твором П.Глазового.

Під час  мовознавчого турніру «Без мови немає народу», який провела заввідділом обслуговування бібліотеки М.В.Яресько, юні читачі бібліотеки відповідали на питання конкурсів «Так кажуть, а ми радимо так…» та «Хто більше пригадає синонімів». Віднайти вірні відповіді можна було в літературі представленій на книжковій виставці «Одна мова! Один народ!», розгорнутій в читальному залі.

Захід закінчився побажанням шанувати рідну мову, вивчати її, збагачувати свій словниковий запас, а для цього читати якомога більше книг українською мовою.

 

День інформації

«На межі закону»

З метою попередження правопорушень серед неповнолітніх, бібліотекарі Решетилівської ЦРБ спільно з інспектором Решетилівського районного сектору з питань пробації Павлюченко В. В. для учнів Решетилівського професійного аграрного ліцею ім. І. Г. Боровенського, провели День інформації «На межі закону».  Учасникам заходу було корисно дізнатися про причини скоєння правопорушень неповнолітніми, класифікацію злочинів та відповідальність за них  згідно чинного законодавства України. По цих темах перед присутніми виступила Павлюченко В. В.

Бібліотекар кафедри юнацтва Рагуліна О. О. запропонувала учням розглянути життєві приклади, конкретні ситуації, які змусили замислитись над необхідністю знати закони нашої країни та не порушувати їх.

Під час заходу обговорювались питання толерантності у підлітковому середовищі. Молоді надано інформацію про необхідність розуміння межі між власними правами та правами інших людей, бо порушуючи права іншої людини, ми несемо відповідальність перед законом. Також були обговорені негативні соціальні явища, які можуть спричинити скоєння злочину та шляхи їх подолання, особливості формування стосунків з оточуючими та важливість планування свого життя і керування ним.

До уваги учасників Дня інформації була представлена книжкова виставка правової тематики з подальшим переглядом літератури, який провела бібліотекар ліцею Калініченко О. В.

День інформації пройшов цікаво, змістовно і, головне, засвідчив небайдужість нашої молоді до питань правової обізнаності, формування  свідомості і правомірної поведінки.

 

 

Екскурсія до музею «Шляхами мужності і слави».

 

28 жовтня вся Україна святкує річницю визволення України від фашистських загарбників. Війна, яка спіткала український народ, залишила за собою розруху, безліч людських жертв, проте український народ вистояв і переміг, здолав труднощі, здобув і виборов право на своє існування.

Вшановуючи героїчний подвиг і жертовність українського народу в Другій світовій війні працівники центральної районної бібліотеки та вчителі історії Решетилівської гімназії імені І. Л. Олійника Гмиря І. О. та Ширшова Н. О., педагог-організатор Срібна А. В. провели для учнів 11-х класів краєзнавчу екскурсію в історичний відділ Решетилівського районного краєзнавчого музею.

Заввідділом обслуговування Яресько М В. розповіла старшокласникам

про події 1944 року, про мільйони українців, які стояли до останнього на передовій і за лінією фронту, для кого шлях на війні завершився під скромними обелісками і кому судилося повернутися живими, про те, що сьогодення ставить перед нами багато завдань, і головне з них – захистити рідну Україну, її цілісність та суверенітет.

         Молодь ознайомилася з музейною експозицією, де представлені документи, світлини та предмети часів 1941-1944 років.

Захід продовжився в читальному залі районної бібліотеки біля книжкової виставки «Визволення України: ціна Перемоги», де представлена література про Другу світову війну та історично-краєзнавчі дослідження радянсько-німецької війни на Полтавщині та Решетилівщині.

Бібліотекар кафедри юнацтва Решетилівської ЦРБ Рагуліна О. О. провела для учнів бібліотечний урок "Висвітлення періоду 1941-1945 рр. в "Краєзнавчій картотеці статей".

 

1,2,3,4,5