Народознавча година

 «Рушнички ви мої, рушнички»

 

      В Малобакайській сільській бібліотеці відбулася народознавча година «Рушнички ви мої, рушнички» для учнів 5 - 11 класів. Під час проведення цього заходу учні познайомилися з українськими традиціями. Рушник – невід’ємна частина нашого побуту, без нього не обходяться жодні урочистості. Хліб – сіль на вишитому рушникові, то висока ознака гостинності українського народу. Також було охарактеризовано та розглянуто зразки  рушників побутових, обрядових та подарункових. Свої вироби для проведення бібліотечного заходу надала жителька села, вишивальниця Колісник Ніна Іванівна. Всі вони випромінюють світло, любов, дарують радість. Постають із них стародавні символи: ніжні троянди – це квіти – зорі, які уособлюють уявлення людей про Всесвіт, як систему, маки – символ печалі та туги, волошки – символ життя. Із цікавістю діти розглядали рушник, наданий родиною Біленької (Вовк) Олександри Мефодіївни, 1912 року народження. Вона вишила його в 1930 році, готуючи собі посаг нареченої. Присутні дізналися про те, що наш український вишиваний  рушник не підвладний часу, і сьогодні він символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до родини, людей, Батьківщини.

  

    Жителі Малобакайської громади мали змогу відвідати сільську бібліотеку, де проходила зустріч із знаною вишивальницею із с. Пустовари Василенко Валентиною Василівною, яка поділилася своїми секретами вишивання. На народознавчому святі «Руками створена краса» Валентина Василівна  представила рушники, серветки, картини, які із задоволенням переглянули присутні. Місцеві майстрині обмінювалися зразками вишивок, знайомили з історіями створення вишиванок.

 

   

 

Презентація книги поезій В.М. Ставицького

« Неопалима купина»

        Відбулося засідання літературно - мистецької вітальні «На крилах поезії», яка діє при бібліотеці с. М.Бакай і є осередком  відділення соціально-побутової адаптації Решетилівського районного територіального центру. Тема «Презентація четвертої книги поезій  «Неопалима купина» В.М. Ставицького» зібрала жителів села М. Бакай, які небайдужі до новинок  літератури, уміють оцінити поетичне слово в єдності форми та змісту.

          Розпочалося засідання із звучання вірша В.М. Ставицького « Привілей і честь», який прочитала Козарь Н.Ю., директор Решетилівського районного територіального центру. Вона зробила акцент на особливостях  віршів Ставицького, який пише про те, що любе й миле серцю кожного. З розповіді ведучої Біленької Л.Г., соціального педагога терцентру, присутні дізналися про творчий шлях поета, про три  попередні збірки поетичних творів.

Високо оцінив його діяльність голова Малобакайської сільської громади  Срібний С.Ю. Він  сказав, що радий запрошенню на презентацію і  наголосив,  що під час недавньої робочої поїздки до Хмельниччини  керівників Решетилівського району та різноманітних служб було згадано віршовані рядки Ставицького В.М.  про діяльність органів місцевого самоврядування.  Сільський бібліотекар Косенко О.О. зробила аналіз змісту поетичних творів нової книги « Неопалима купина».

        Дуже цікаво розповів про свою  книгу сам автор, поділився творчими планами. Він подарував учасникам засідання багато своїх віршів у авторському виконанні.

        У обговоренні взяв активну участь ветеран педагогічної праці Коваленко В.О., голова первинної ветеранської організації, який зробив акцент на поезії  Ставицького, де  згадується  про життя сіл  Малобакайської громади.  Щиро та з душею прочитала вірш « Калениківська пастораль»  з нової книги поета жителька села Андрійко Л.А. Подарунком для Віктора Миколайовича були квіти та  прем’єра пісні « Гірчить матіола»  на  слова його вірша у виконанні В.Йови, самодіяльного гармоніста. Прикрасою зустрічі - презентації були пісні, вірші   та гуморески у виконанні Пасічного Л.Г., ветерана сцени, шанувальника творчості  Ставицького В.М.

    Чаюванням із святковим короваєм, який  подарували  людям похилого віку   керівники  ТОВ « Еліта» Непийпа Л.А.,  Вовк В.О., завершилося в селі М. Бакай засідання літературно-мистецької вітальні « На крилах поезії».

  

 

Прес – презентація

«Парад періодичних видань»

     Прес – презентація «Парад періодичних видань» ознайомила молодших користувачів з дитячими періодичними виданнями, які отримує сільська бібліотека: газети «Журавлик» та «»Газета кота Копейкіна», журнали «Малятко», «Барвінок», «Жасмін», «Джміль», «Веселі уроки», «Весела перерва». Діти з ентузіазмом готували домашнє завдання, що передувало проведенню масового заходу та представляли його вже на самому заході. Читачі ознайомилися з тематичною виставкою «Всім  про все», бібліотечним плакатом «Як читати газети і журнали»,  дали відповіді на питання літературної вікторини, присвячені періодичним виданням. Особлива увага зверталася на виховання бережливого ставлення до  бібліотечних газет та журналів.

 

Година корисних порад

«Рости здоровим»

      На годині корисних порад «Рости здоровим», проведеній сільським бібліотекарем О.О.Косенко діти отримали  знання про необхідність дотримання режиму навчання та відпочинку, збалансованого харчування, правил особистої гігієни, користь загартування, рухових вправ та доброзичливого ставлення до оточуючих. Жвавий інтерес у них викликали  видання з книжкової виставки «До здоров’я кроком руш». Сам захід пройшов у формі діалогу. Учні розповідали, як вони організовують свій робочий день,  дотримуються правил безпечного поводження на вулиці та воді. Був підведений підсумок конкурсу на кращий малюнок або плакат із даної теми. Кожен із присутніх отримав буклет «Абетка здоров’я» з корисною інформацією та рукостискання товариша з побажанням міцного здоров’я. 

  

 

Правова година

«Наші права – щасливе дитинство»

      В бібліотеці проведено правову годину «Наші права – щасливе дитинство» для учнів 1 - 6 класів Малобакайської ЗОШ І – ІІІ ступенів. Зроблено історичний екскурс в часи створення ООН, підписання Загальної декларації прав людини та прийняття окремого документу «Конвенції про права дитини». Застосовуючи елементи ситуаційної гри дітьми було розглянуто виконання Конвенції в повсякденному житті. Під час заходу проведено «Казкову правову вікторину», учасники якої на прикладах героїв відомих казок говорили про права та обов’язки кожного. 

      Літературно – музична композиція «Наша мова – диво калинове, чари барвінкові», присвячена Дню рідної мови, проведена з учнями 4 – 6 класів. Основну увагу було акцентовано на граматиці, культурі мовлення,  мелодійності і співучості рідного слова. Звучали пісні і вірші про українську мову, інсценізовано  сценки спілкування дітей з однолітками та старшими. Присутні взяли участь у літературній вікторині та конкурсі читців. Переможців відзначено грамотами.

     Свято рідної мови «Українська мова в моєму серці» зібрало шанувальників літературного слова учнів 2 – 3 класів. Під час проведення масового заходу основна увага зверталася на виховання любові до рідної мови, прагнення шанувати і зберігати її мов коштовний скарб. Діти декламували вірші про українську мову, поезію Шевченка, прозвучав вірш випускниці місцевої школи Кукоби Наталії «Мово моя калинова».  

1,2,3

 

Вгору