«Знати, щоб не послизнутись»

В рамках тижня права 11 грудня в читальному залі Решетилівської центральної районної бібліотеки для учнів аграрного ліцею бібліотекарі провели урок -  застереження «Знати, щоб не послизнутись». На захід були запрошені спеціалісти правоохоронних органів.

 По темі "Загальна декларація прав людини та об'єднання українського суспільства навколо ідеї української державності" виступив провідний спеціаліст районного управління юстиції Онищенко О.І.

З  правами та обов’язками батьків і дітей учнів ознайомила провідний спеціаліст районного управління юстиції Сайткулова В. О.

Провідний спеціаліст ВДРАЦС РС Решетилівського районного управління юстиції Олійник С.М. проконсультувала юнаків та дівчат по темі: «Зміна імені та прізвища».

Державний виконавець ВДВС Решетилівського районного управління юстиції Рукавиця С.А. розповіла молоді про діяльність державної виконавчої служби та сплату аліментів, відповіла на запитання учнів.

Яка відповідальність чекає на неповнолітніх при скоєнні неправомірних дій, про це йшла мова у виступі старшого інспектора по зв’язках з громадськістю Решетилівського РВ УМВС України в Полтавській області, старшого лейтенанта міліції Кривозуба Р.О. Гість розповів присутнім про те, в чому полягає відмінність адміністративної і кримінальної відповідальності, які матеріальні стягнення несуть батьки тих дітей, хто ступив на шлях дрібних крадіжок, здійснює тілесні ушкодження одноліткам, займається шахрайством і вимаганням. Доповідач акцентував  увагу на тому, що будь-який злочин несе за собою покарання, а тому кожен громадянин суспільства повинен чітко контролювати свої дії і вчинки. Старший лейтенант міліції звернувся до учнів з проханням бути відповідальними, розумними, обачними і небайдужими.

Бібліотекар кафедри юнацтва Рагуліна О.О. ознайомила з літературою на правову тематику, яка була представлена на книжковій виставці «Правовий меридіан».

Хочеться сподіватись на те, що учні ліцею завжди дотримуватимуться законності та порядку і зустрічатимуться з працівниками правоохоронних органів лише в доброзичливій обстановці.

Творча зустріч з майстром поетичного слова В. Ставицьким

Для учнів та викладачів Решетилівського художнього професійного  ліцею було організовано  і проведено зустріч з поетом  нашого Решетилівського краю Віктором Миколайовичем Ставицьким .   Ведучі заходу Зінченко О.Д. та Рагуліна О.О познайомили присутніх з біографією поета, його творчою діяльністю.  

У поетичних  збірках автора  «Щоб мрія стала на крило» та  «До Віри, до Кохання, до Добра»  знаходять природне місце поезії громадянського та патріотичного звучання, а також ніжні , трепетні вірші.  На заході прозвучало багато віршованих творів поета: «Решетилівці»,  «Іскрить неонами Олімп»,  «Кохана земле, проліску весняний», «Є. Пілюгіну», «Не закликаю до меча» та інші. 

Всі рядки Віктора Миколайовича, наче напружені струни, бринять глибокою мелодикою й романтизмом. Тому вірші поета покладено на музику. В ході зустрічі учні та викладачі ліцею послухали аудіо та відеозаписи пісень на слова Віктора  Миколайовича.

Учням і викладачам дуже сподобалася зустріч з талановитим земляком. Поет запевнив усіх, що на цьому не зупиняється, віршів багато, тому планується випуск ще однієї збірки.  І хоч Віктор Миколайович на замовлення віршів не пише та пообіцяв на прохання  викладачів Решетилівського художнього професійного ліцею написати вірша про їхній славнозвісний  навчальний заклад.

«Духовна єдність поколінь»

 Бібліотекар кафедри юнацтва Рагуліна О.О.  спільно з бібліотекарем Решетилівського професійного аграрного ліцею ім .І.Г. Боровенського Гудзь В.В. провели  літературний ранок «Духовна єдність поколінь».  На захід був запрошений місцевий літератор М.Я.Нечитайло та  учні ліцею, що є шанувальниками художнього слова.

         Присутні перегорнули сторінки життя і творчості літератора. Дізналися, що  Микола Якович людина активної життєвої позиції, ветеран праці, щира і талановита людина. Він  автор документальних спогадів, бувальщин, новел, оповідань, гуморесок та поезій. Його книги про дітей війни, про людей з обмеженими фізичними можливостями вчать цінувати кожен день життя, наповнювати його добрими вчинками. Особливо вразило молодь  оповідання, де автор мудро висвітлює соціальну проблему – переривання життя майбутньої дитини.

   Вірш Віри Іноземцевої «Материнська мука», що є епіграфом до оповідання, учні слухали затамувавши подих.

   Микола Якович розповів присутнім, що спонукало його до написання цих книг, зачитав цікавий поетичний твір, що був поданий ним на конкурс «Символіка району», поділився своїми творчими планами на майбутнє. На закінчення зустрічі письменник побажав  юнакам пройти справжню школу мужності, пізнати справжню чоловічу дружбу та при необхідності з гідністю оберігати спокій нашої країни. А дівчатам дав пораду: не робити необдуманих вчинків, за які потім доведеться шкодувати все життя.

      Діти подякували Миколі Яковичу за цікаві і проникливі розповіді, побажали щасливої творчої долі та вручили запашний коровай.

 

Краєзнавча розвідка «Не підлягає забуттю…»

Минуло більше 80 років з часу однієї з найжахливіших трагедій в історії українського народу – голодомору 1932-1933 рр., яка поглинула мільйони людських життів. Відходять у небуття очевидці того страхіття, але народна пам’ять про жахливий злочин не вгасає, болем пронизуючи свідомість поколінь.

25 листопада в читальному залі районної бібліотеки  для учнів 12 і 13 груп  Решетилівського художнього професійного ліцею( викладачі

Омельченко В.Б. та Верховод А.Г.) було проведено краєзнавчу розвідку «Не підлягає забуттю» присвячену 81 -  ій  річниці Голодомору.

Учні переглянули документальний фільм про передумови виникнення штучного голоду в Україні, слухали розповідь про 1932 – 1933 роки в Решетилівському районі. 

Бібліотекар кафедри юнацтва Рагуліна О.О.  зачитала присутнім спогади земляків - очевидців тих страшних подій та презентувала  книжкову виставку «Засяйте над планетою, невинні душі» на якій була представлена  художня  та документальна література присвячена подіям Голодомору.

 

Літературне багатоборство «Мова моя калинова»

13 листопада у грі літературному багатоборстві до Дня української писемності та мови «Мова моя калинова» зійшлися команди учнів 9 –х класів Решетилівської гімназії. Учні проявили себе хорошими знавцями рідної мови та усної народної творчості. Відмінно справилися з мовними завданням і вболівальники обох команд.

В ході заходу прозвучали фонограми українських пісень, які учні гімназії швидко впізнали.  А також учасники команд «Мальви» та «Кобзарі» майстерно виконали свої улюблені українські пісні. 

 Незважаючи на те, що перше місце виборола одна з команд,  всіх учасників гри та активних вболівальників було нагороджено солодкими призами.

 

Презентація книги Т.Домашенко «Небесна Сотня воїнів Майдану»

Політичні події в нашій державі змусили багатьох письменників і поетів гостро відреагувати на них вибухом, нестримною лавиною нових творів.

До таких майстрів художнього слова слід віднести поетесу з Полтавщини  Т.Домашенко. Вона – духовний учасник Євромайдану в Києві в 2013 – 2014 рр.  Її душа,наче чаша,приймає в себе ритм життя оборонців столиці та інших міст, які героїчно відстоюють права і гідність українців, гинуть на Майданах своєї батьківщини.  Це з уст Тетяни Домашенко прозвучала назва на честь загиблих героїв «Небесна сотня».  Духовно - патріотичний настрій цієї збірки переконливо свідчить, що для поетеси Тетяни Домашенко гасло  «Бог і Україна - понад усе!» є визначальним як у житті, так і у творчості.

25 вересня в читальному залі районної бібліотеки відбулася презентація нової збірки Т.Домашенко  «Небесна Сотня воїнів Майдану». Старшокласники Решетилівської гімназії ім.І.Л.Олійника перегорнули сторінки біографії поетеси, дізналися про те, які ще збірки вийшли з – під її творчого пера.

 

В ході заходу прозвучали вірші Тетяни Домашенко, що увійшли до нової збірки. Присутні переглянули  фото – презентацію «Небесна Сотня», створену бібліотекарями. Її транслювали на закінчення  заходу, як спогад про подвиг героїв Майдану в ім’я  вільної, єдиної, незалежної України.

Як уникнути небезпеки в літній період

          Безпека дітей – це найважливіша справа дорослих. Особливо це актуально у літній період, коли школярі отримавши в своє розпорядження безліч вільного часу, займатимуться різними приємними, цікавими, улюбленими справами: купатимуться в річці, гулятимуть вулицями селища, ходитимуть в ліс, сидітимуть перед екранами телевізорів та моніторами комп’ютерів. Щоб приємний відпочинок не став трагічним, необхідно пояснити учням, де їх може підстерігати небезпека та до яких наслідків можуть привести ті чи інші розваги. Не стоять осторонь цієї проблеми і працівники бібліотеки.

            З метою попередження травматизму та нещасних випадків у літній період для учнів 11 – Г (класний керівник Ігнатенко К.М.) класу Решетилівської гімназії працівниками бібліотеки був проведений відеолекторій «Небезпеки в житті людини». Старшокласники  пригадали правила безпечної поведінки  в побуті, на природі, на воді,  під час грози, при користуванні мобільними телефонами, при роботі з комп’ютером,  при виявленні вибухонебезпечних предметів. Учні назвали свої версії поведінки та переглянули відео з практичними порадами.

 

День захисника Вітчизни  

18 лютого в читальному залі нашої бібліотеки для юнаків професійного аграрного ліцею ім. І.Г. Боровенського було проведено відео лекторій присвячений Дню захисника Вітчизни «Надійно захищати Україну».

На заході згадали усі покоління захисників, які показали приклади мужності і героїзму, захищаючи Вітчизну від часів Великої Вітчизняної війни до наших днів. Всіх представників сильної статі привітав з наступаючим святом заступник голови Решетилівської РДА Козубський О.Ю.

В першу чергу 23 лютого – це свято людей в погонах, тому на захід були запрошені майор запасу Спільний О.В. та головний спеціаліст Решетилівсько – Великобагачанського ОРВК Сук С.М. Вони розповіли юнакам про шляхи своєї військової служби та довели, що тільки служба в армії робить з юнака справжнього чоловіка. Майбутні захисники з задоволенням слухали армійські пісні, які прозвучали у виконанні Сергія Черненка та вірш «Балада про чекання», який написала і прочитала для присутніх Катерина Гаркот.

         З цікавістю всі присутні переглянули відео про рівень технічної оснащеності української армії та миротворчу діяльність українських військовослужбовців.

В ході заходу постійно відчувалась повага до тих, хто надійно захищає, визволяє або виконує свій службовий обов’язок перед Вітчизною.

 

 

         

Шевченківські читання

«Золоті вірші Великого Кобзаря»

 

Тарас Шевченко – геній, мислитель, пророк, людина незвичайної долі й незвичайного таланту, що здобув світову славу.

Великий Кобзар створив чудові зразки поезії, які могутньо зазвучали над світом як гнівне звинувачення царизмові, як пристрасний заклик до активної боротьби за кращу долю. Своєю літературною творчістю він відкрив нову епоху в українській літературі, Натхненні поетичні твори Тараса Шевченка стали неоціненним скарбом світової літератури.

Шевченкові твори – найулюбленіша поезія багатьох українців .Його вірші пронизані вірою у незламність людського духу, в незнищенність людини, в краще майбутнє.Читаючи сьогодні вірші Кобзаря, кожен знаходить в них щось дороге і близьке серцю.

З нагоди вшанування пам’яті Великого Кобзаря бібліотекарями Решетилівської центральної бібліотеки для учнів художнього професійного ліцею(викладач Омельченко В.Б.) були проведені Шевченківські читання «Золоті вірші Великого Кобзаря».

З метою розкриття поетичної творчості Шевченка, учасники заходу продекламували кращі поетичні твори Шевченка, які є цінним духовним надбанням, і які до сьогодні не втратили своєї актуальності.

Молодь гортала твори Шевченка і про Шевченка, заново відкривала знайомі рядки, переосмислювали прочитане, щоб знаходити в них відповіді на питання , що цікавлять наших  сучасників.

Бібліотекар кафедри юнацтва Рагуліна О.О. ознайомила учасників Шевченківських читань з літературою, що представлена на книжковій виставці «Тарасова доля – то правда життя», з невичерпними пластами життя і творчості українського генія, з книгами, які розповідають про перебування Шевченка на Полтавщині.

Ми впевнені, що життєві шляхи Кобзаря та його творчість залишать добрий слід у душах наших дітей та допоможуть їм стати у майбутньому справжніми патріотами України.


            

1,2,3,4,5