Малобакайська сільська бібліотека

 Завідуюча Малобакайською сільською бібліотекою – Косенко Ольга Олександрівна, педагог за освітою, була і шкільним бібліотекарем. Декілька років бібліотека в селі не працювала, від чого потерпали її користувачі. Та ось з приходом Ольги Олександрівни завирувало тут життя. Зроблено гарний ремонт, оформлено цікаві книжкові виставки, тематичні полиці. Та найбільше із бібліотечної роботи, за словами самого бібліотекаря, подобається їй проводити різноманітні масові заходи, які проходять і в самій бібліотеці,  і в стінах Малобакайської школи І – ІІІ ступенів. Люблять Ольгу Олександрівну односельчани:  дорослі і діти, бо має неспокійну вдачу, завжди  підбере потрібну книгу, як треба, то й з району її привезе, не рахується із своїм вільним часом, коли користувачі просять допомогти книгою, і пізно ввечері, і рано - вранці спішить до бібліотеки.

  На території Малобакайської сільської ради створюється ботанічний заказник «Балка бузова», тому актуальним стало створення при бібліотеці клубу за інтересом «Природолюб», який об’єднав небайдужих, закоханих у природу людей. Нерідко засідання клубу відбуваються безпосередньо у природі: серед лук, на галявині лісу, біля джерела.

 

 

 

Мудрість – із книг

Бібліотечний урок «Читайте книги – у них мудрість» проведений завідуючою сільською бібліотекою для учнів 1-5 класів місцевої школи. Урок спрямований на зацікавлення дітей книгою і бібліотекою, підкреслює значення книги у формуванні світогляду та інтелекту людини, виховує бібліотечну та інформаційну культуру. Учні із задоволенням переглянули книжкову виставку «Улюблені дитячі письменники» та вибрали книги для читання.  

Профілактика захворювання-запорука здоров'я

      В Малобакайській ЗОШ І – ІІІ ст. сільським бібліотекарем для учнів 2 – 5 класів було проведено усний журнал «Будьте здорові». Метою заходу стала профілактика небезпечного захворювання - грипу. Під час перегляду першої сторінки «Дрібний, шкідливий і мінливий» учні ознайомилися із різними видами вірусу грипу, історією його виникнення. Друга сторінка «Хворобу краще попередити, ніж лікувати» надала для дітей інформацію про 8 найефективніших способів захисту від грипу, можливість самим подбати про захисну систему організму. Третя сторінка усного журналу мала назву «Найкраща аптека – природа, наймудріший лікар - рослини». Адже рослини, які ростуть поруч, генетично близькі для людини і мають лікувальні властивості, здавна використовуються для профілактики грипу та застудних захворювань. Серед них цибуля, часник, шипшина, калина, малина, ромашка, календула та інші.

На бібліотечному заході діти отримали потрібну і корисну інформацію, а при обговоренні цікавої теми ділилися своїми сімейними методами профілактики та лікування застуди.   

«Майстри народної творчості – гордість Решетилівщини»

      На базі  Малобакайської сільської бібліотеки продовжує діяти літературно–мистецька вітальня «На крилах поезії». Нещодавно користувачі сільської бібліотеки зібралися на чергову зустріч – засідання, яке відбулося за темою «Майстри народної творчості – гордість Решетилівщини». До жителів малобакайської громади завітав художник, Заслужений майстер народної творчості України, Член Національної спілки художників України та Національної спілки майстрів народного мистецтва України, лауреат обласної премії імені І.П.Котляревського Євген Пілюгін.

      У бібліотеці була організована виставка килимів відомого автора. Жителі села мали змогу помилуватися його творами та почути історію створення кожного з них, ознайомитися з орнаментами та техніками створення гобеленів, витинанок, малюнків. Євген Іванович розповів про своє становлення як митця, про нелегкий шлях до визнання. На виставку  також представили свої рушники місцеві майстрині – вишивальниці К.О.Гончар, С.В.Закладна, С.Г.Тумко та картини, вишиті бісером, жінки з родини Міхно.

      Художник провів майстер – клас з малювання, а його роботу супроводжували пісні та жарти решетилівського самодіяльного артиста Л.Г.Пасічного та місцевої активістки Л.А.Андрійко. Ветеран художньої самодіяльності В.Г.Мандич подарував присутнім кілька українських пісень у своєму виконанні.

     Завідуюча сільською бібліотекою Ольга Олександрівна Косенко запросила присутніх у поетичний світ слова Євгена Пілюгіна, ознайомила  із першою збіркою під назвою «Гобелен». Автор з доброю посмішкою змальовує картини життя, бо сам професійний художник. Його вірші «Легенда про Решетилівку», «Кольоровий світ», «Новина», «Онукова наука», «Рідня» декламували користувачі сільської бібліотеки.

Зустріч у бібліотеці продовжилася приємним спілкуванням та частуванням запашним короваєм.

Спонсорами бібліотечних заходів є виконком сільської ради, який очолює сільський голова С.Ю.Срібний та керівник СТОВ «Еліта» В.О.Вовк.

 

 

Засідання літературно – мистецької вітальні

«На крилах поезії»

     В приміщенні Малобакайської ЗОШ І – ІІІ ст. відбулося засідання літературно – мистецької вітальні «На крилах поезії», що діє при сільській бібліотеці. На нього були запрошені різного віку жителі громади та учні старших класів. А зібрала їх на захід приємна літературна подія – презентація нової книги місцевого поета Віктора Миколайовича Ставицького. Соціальний педагог Решетилівського районного територіального центру Л.Г.Біленька ознайомила присутніх з життєвим та творчим шляхом поета, а сільський бібліотекар О.О.Косенко – з третьою збіркою віршів «На вістрі неспокою». Присутні переглянули відеоматеріал про презентацію книги в Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І.П.Котляревського, із захопленням слухали поезію у авторському виконанні. У своєму виступі Віктор Миколайович розповів про творчі надбання та задуми. Учениці 10 класу Бондар Юлія і Щиголь Діана декламували вірші «Решетилівка» та «Кохана моя сторона», Гарбулінська Віра виконала пісні патріотичної тематики. Ветерани педагогічної праці Коваленко В.О., Міхно С.І. щиро дякували В.М.Ставицькому та організаторам заходу за цікаве та змістовне дозвілля, а діти вручили квіти та сувенір.

  

  

 

Читаймо англійською

    2016 рік Указом Президента України оголошено Роком англійської мови. Сільська бібліотека спрямувала свою роботу на популяризацію вивчення та підвищення рівня володіння англійською мовою. Спільно з педколективом місцевої школи розроблені заходи, присвячені Року англійської мови. В сільській бібліотеці на допомогу учням, студентам, іншим групам користувачів організовано книжкову виставку «Вивчаймо англійську мову». Для учнів молодших класів разом з вчителем Терещенко М.М. проведено літературну гру «Велике читання». Діти мали можливість ознайомитися з літературою на англійській мові, взяти участь у конкурсі на виразне читання тексту. Використовуючи настільні ігри користувачі поповнювали свій словниковий запас англійською, вчилися вірно будувати фрази.

 

  

  

 

Усний журнал

«Михайло Грушевський – історик та державотворець України»

 

   Усний журнал «Михайло Грушевський – історик та державотворець України» проведений для учнів Малобакайської ЗОШ І – ІІІ ступенів.

    Матеріали першої сторінки журналу  розповідають про життєвий шлях та державотворчу діяльність славетного вченого, голови Української Центральної Ради і першого Президента Української Народної Республіки Михайла Грушевського. Друга - висвітлює наукову і громадсько - політичну діяльність вченого. Окрема сторінка розповідає про зв’язки Михайла Грушевського з полтавцями. У листопаді 1913 року  Михайло Грушевський відвідав Полтаву,  де до цього часу збереглися будинки, в яких він виступав. Користувачі он – лайн переглянули  документальну виставку «Великий українець» Державного архіву Полтавської області. Тут, зокрема, містяться світлини перебування професора Михайла Грушевського у Полтаві, спогади та портрети друзів та кореспондентів вченого, мешканців Полтавської губернії  Павла Чижевського, Віктора Андрієвського, Володимира Шемета, Вадима Щербаківського та ін. Остання сторінка журналу  розповідає про увічнення пам’яті славетного державного діяча і вченого в незалежній Україні. Присутні переглянули відеофільм про урочисте відкриття меморіальної дошки Михайлові Грушевському на фасаді центрального корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка (1994 р.), відкриття меморіальної дошки Михайлові Грушевському в м. Полтаві по  вул. Стрітенській, 37 (26 вересня 2016 р.).

  

   Продовжила заходи патріотичної тематики година пам’яті «Бабин Яр. Пам'ять не вмирає», присвячений трагедії в Бабиному Яру, роковини якої щорічно  відзначаються 29 - 30 вересня, а у 2016 році виповнюється 75 років з моменту цієї страшної події в історії людства.  На Нюрнберзькому процесі було озвучено  реальну кількість загиблих в Бабиному Яру - 168 тисяч євреїв і понад 300 тисяч військовополонених. Це був справжній жахливий геноцид єврейської та української нації. Cільський бібліотекар презентувала книгу Анатолія Кузнєцова «Бабин Яр».  

  

1,2,3