Нестача інформації є великою перешкодою для сталого розвитку суспільства. Всі громадяни України мають право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення та зберігання відомостей, необхідних їм для реалізації ними своїх прав, свобод і законних інтересів, здійснення завдань і функцій. ( Із Закону України «Про інформацію»). Однак недостатнє фінансування на місцевому рівні не дозволяло в повній мірі отримувати таку інформацію для широких верств населення. Саме тому колектив бібліотеки в 2005 році прийняв участь у конкурсі «Інтернет для читачів публічних бібліотек LEAP- V», оголошений відділом преси, освіти та культури Посольства США в Україні і здобула перемогу.


    Головна мета проекту - забезпечення доступу користувачів до всесвітньої інформаційної мережі Інтернет, створення рівних можливостей у пошуку інформації різним соціальним верствам населення.

      В бібліотеці було виділено окрему кімнату, на ремонт, якої місцева влада виділила кошти в сумі 32000 тис. грн., та створено новий структурний підрозділ «Інтернет-центр». За кошти гранту ( 12335$ США) було закуплено 6 комп’ютерів, програмне забезпечення, сканер, принтер, канцтовари, оплачувалася щомісячно абонплата за послуги Інтернету та робота системного адміністратора. Дія гранту продовжувалася протягом трьох років.

     З 2009 року робота Інтернет-центру продовжує свої традиції і працює для користувачів на безкоштовній основі.

    Офіційне відкриття Інтернет-центру відбулося 2 червня 2006 року. Це стало значною подією в житті селища, всього району, набуло великого резонансу у ЗМІ. Перехід на новий рівень роботи підвищив імідж бібліотеки у населення та місцевої влади, змінив менталітет працівників, які стали надавати нові бібліотечні послуги.

     Роботу центру регламентують правила користування, обслуговування користувачів проводиться як за попереднім записом так і в живу чергу.

    З перших днів відкриття центру почали проводитися навчання працівників районної бібліотеки, а вже з липня місяця мали змогу навчатися всі бажаючі.

    З 2006 року по 2019 рік до Інтернет-центру бібліотеки записалося 8312 користувачів, а відвідало 57107 користувачів. За цей період пройшли навчання по основах комп’ютерної грамотності, знаходженню потрібної інформації з Інтернету 702 користувачі.

На сьогодні Інтернет-центр це:

¨ дев'ять робочих станцій,

¨ швидкісний канал зв’язку(1 Мbit|c),

¨ комп’ютерне обладнання з програмним забезпеченням та операційною системою Windows XP,

¨ зручне приміщення з новими меблями,

¨ одна година безкоштовного доступу до Інтернет-ресурсів,

¨ навчання та консультації по потребі для користувачів,

 

¨ можливість роздруку інформації, перенесення її на електронні носії,
 

¨відправлення електронної пошти,

¨ складання вебліографічних списків.

     В Інтернет-центрі бібліотекарі вивчають інформаційні потреби користувачів. З метою забезпечення якості, повноти пошуку інформації було розроблено вебліографічний довідник по темах, які користуються найбільшою популярністю. Інформаційні ресурси Інтернет широко використовуються в роботі бібліотеки.

Організовуються виставки

 

Оформлений рекламний стенд, на якому висвітлюється різноманітна інформація для користувачів

 

Розміщення реклами у  міській бібліотеці, школах, гімназії та ліцеях сприяє додатковій рекламі Інтернет-центру.

 

Надаються консультації

 

Проводяться заходи проекту"Правовий кінозал"

 

Створено затишок для користувачів

 

Маючи «Інтернет-центр», який відповідає вимогам сьогодення, працівники нашої бібліотеки задовольняють будь-які наукові, професійні, освітні запити користувачів. Імідж бібліотеки зріс, збільшилася кількість користувачів, налагодилася співпраця з громадськими організаціями, навчальними закладами.
       

         Щиро запрошуємо всіх бажаючих відвідати наш Інтернет-центр!