Година спілкування

«В єдності наша сила!»

   21 січня   в стінах  Решетилівського професійного аграрного ліцею ім. І.Г. Боровенського завідуюча Інтернет – центром  Решетилівської ЦРБ Панець В.П., бібліотекар кафедри юнацтва Рагуліна О.О. спільно з бібліотекарем ліцею Гудзь В.В. організували і провели для учнів цього навчального закладу (11гр., 21гр., 22гр.) годину спілкування «В єдності наша сила!», присвячену   Дню Соборності України.

   Завідуюча Інтернет – центром Решетилівської ЦРБ Панець В.П. розповіла учням про історичні передумови підписання Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки та про події, які відбувалися 22 січня 1919 року. Присутні переглянули документальний фільм про історичні віхи соборності.

  Бібліотекар аграрного ліцею  Гудзь В.В. провела бібліографічний огляд літератури «Тут моя історія живе».

   Бібліотекар кафедри юнацтва Решетилівської ЦРБ Рагуліна  О.О. повідомила, що  і в наш час  український народ бореться за єдність країни та запропонувала учням взяти участь в  дискусії «Захист України – обов’язок кожного громадянина?». В ході дискусії учні дійшли до спільної думки, що доля Батьківщини залежить від кожного з нас, і тільки спільними зусиллями можна відстояти свободу і територіальну цілісність нашої держави.

   Закінчився захід відео - роликом «Молитва  за нашу державу» та побажанням усім присутнім міцного здоров’я, щастя, добра, миру, злагоди і глибокої віри у гідне майбутнє єдиної, соборної, незалежної України.

 

Всеукраїнський тиждень права

      З метою підвищення рівня правової освіти молоді з 5 по 12 грудня 2015 року в рамках Всеукраїнського тижня  права, присвяченого Дню захисту прав людини, працівники Решетилівської ЦРБ спільно з спеціалістами  Решетилівського районного управління юстиції та  служби у справах дітей Решетилівської районної державної адміністрації організували і провели ряд практичних заходів правової тематики.

     8 грудня 2015 року учні Решетилівського художнього професійного ліцею були запрошені на відкритий діалог «Практичне право». В ході діалогу провідний спеціаліст Решетилівського районного управління юстиції Коваленко А.В. ознайомив юнаків та дівчат з основними положеннями Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення". Старший державний виконавець відділу державної виконавчої служби Решетилівського районного управління юстиції Якимчук О.Ю. роз'яснила  учням ліцею основні функції виконавчої служби та сутність аліментних зобов'язань. Бібліотекар кафедри юнацтва Рагуліна О.О. провела бесіду біля книжкової виставки «Твої права – твоя фортеця». Актуальною для молоді стала дискусія «Вплив правової культури суспільства на реалізацію прав та законних інтересів людини».

    9 грудня 2015 року для учнів Решетилівського професійного аграрного ліцею ім. І.Г. Боровенського було проведено зустріч з фахівцями по праву «На терезах Феміди». Начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану Решетилівського районного управління юстиції Шебітченко О.А. підготувала для молоді інформацію по темах: «Таємниця державної реєстрації актів цивільного стану», «Зміна імені та прізвища», «Реєстрація шлюбу». Провідний спеціаліст Решетилівського районного управління юстиції Коваленко А.В. нагадав присутнім про те, що в кожного громадянина крім прав є ще й обов’язки, які треба виконувати та запросив учнів до бесіди «Відповідальність неповнолітніх». Головний спеціаліст служби у справах дітей Решетилівської районної державної адміністрації Собакар Д.С. розповів дітям про завдання, які  виконує дана служба та відповів на їхні запитання. Наприкінці зустрічі бібліотекар познайомила учнів із літературою правової тематики.

       Заходи, організовані і проведені в бібліотеці в рамках Всеукраїнського тижня права,  мають велике значення для усвідомлення молоддю своїх прав та обов’язків і формують психологічні установки на неприйняття соціально-шкідливих звичок.

 

Межа вибору для кожного з нас

      Сьогодні, в час духовного відродження України, значно підвищився інтерес читачів до історичного минулого нашої держави. В радянський період багато історичних фактів приховувалося, або замовчувалося у вітчизняній літературі. Це стосується і долі «остарбайтерів» та колишніх військовополонених, які пройшли через випробування війною, а потім, замість радісного повернення до рідного дому і розуміння людьми того, що вони пережили, отримали нові поневіряння з боку російсько-радянської каральної системи.  Саме цю тему піднімає в книзі «Межа вибору» Сидоренко Олександр Васильович, автор монографій з історичного краєзнавства, викладач філософії та історії України Полтавського будівельного технікуму транспортного будівництва.

    Прем’єру цього нового краєзнавчого видання провели працівники Решетилівської центральної районної бібліотеки для учнів ДНЗ Решетилівський аграрний ліцей ім. І.Г.Боровенського. Молодь дізналася про те, як працювала російсько-радянська каральна система проти полтавців – «остарбайтерів» та колишніх військовополонених в 40-ві роки ХХ століття. 

      Книга «Межа вибору» розкриває важливий пласт нашої історії, який необхідно знати і вивчати, адже ризикуємо повторити це ще в більших масштабах. Не можна забути несправедливості по відношенню до «остарбайтерів»  та військовополонених, засудження яких, лише через десятки років, визнано помилкою.

Година спілкування

«Материнство – святість жінки»

 

     Сьогодення показує, що формування соціальної зрілості у підлітків — одне з найважливіших завдань виховання молодого покоління українців. В час, коли простежується тенденція збільшення кількості розлучень, зниження престижу традиційного шлюбу, поверховості знань молоді про сімейне життя та виховання дітей, питання підготовки юнаків та дівчат до майбутнього відповідального шлюбу є одним з головних для суспільства, в цілому, і бібліотечних та навчальних закладів зокрема.

    З огляду на це, в Решетилівську центральну районну бібліотеку були запрошені учні Решетилівського професійного художнього ліцею та ДНЗ Решетилівський аграрний професійний ліцей ім. І. Г. Боровенського на годину спілкування «Материнство – святість жінки».

      Вже не вперше ця важлива, але одночасно непроста тема для розмови збирає в стінах районної книгозбірні молодь. Цього разу працівники бібліотеки розповідали про проблеми небажаної вагітності та небезпеки  абортів.  

     Ця тема була висвітлена  у відеофільмі «Щоденник ненародженої дитини», який був продемонстрований  молодим читачам. 

     Штучне переривання  вагітності, як будь-яка операція – це надзвичайний шок для фізичного тіла, та не менш важливими є моральні, емоційні  та психологічні травми. Саме про це говорив, запрошений на захід, решетилівський літератор Микола Якович Нечитайло, автор книги «Грішниця». Написати цей твір його спонукали реальні події. В книзі змальовано епізод з життя одинокої жінки, доля якої не склалася через скоєний у дівочі літа гріх - вона позбавила життя свого ненародженого сина, штучно перервавши вагітність.

     Микола Якович побажав дівчатам берегти себе, дбати про своє здоров’я, віднайти справжнє кохання, створити сім’ю, народити дітей, не допустити помилок, які  будуть переслідувати все життя.

 

     Про ставлення церкви до штучного переривання  вагітності учням розповів отець Михаїл, настоятель Вознесенської церкви (с. Плоске), який наголосив на тому, що все більше молодих людей надають першочергового значення матеріальним засадам життя, морально-етичні принципи та сімейні цінності стають все менш значущими і це призводить до небажаних, інколи непоправних,  наслідків. Священнослужитель наголосив на тому, що аборт – це форма вбивства, і засуджується не тільки в християнською , а й іншими релігіями.

    Отець Михаїл закликав молодь до духовного зростання, дошлюбної чистоти, як передумови щасливого подружнього життя. Побажав їм берегти себе, своє тіло і душу, щоб в майбутньому стати найкращими батьками та дати життя здоровому поколінню.

 

Решетилівка – осередок майстрів народної творчості

     День селища – це ще один привід зізнатися в любові до своєї малої батьківщини. Найбільша гордість Решетилівки – майстри декоративно-прикладного мистецтва, які зберігають  традиції вишивки і ткацтва та несуть славу про решетилівські дивотвори у світи.

       До Дня селища районна бібліотека спільно з працівники ЦКД «Оберіг» провели краєзнавчу екскурсію «Святий обов’язок народу, майстрів шанувати від роду до роду» на яку були запрошені учні Решетилівської гімназії  та викладачі Решетилівського професійного художнього ліцею.

      Захід розпочався з екскурсії у Решетилівський краєзнавчий музей, якому в цьому році виповнюється 50 років. Учні дізналися про історію виникнення та розвитку народних промислів на Решетилівщині.

      Про сучасний розвиток вишивки в нашому селищі розповіла заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки народних майстрів народного мистецтва України, лауреат обласної премії імені П.Артеменка Вакуленко Надія Вікторівна.

      Майстер-клас з традиційної решетилівської вишивки провела для учнів майстер по ручній вишивці, член Національної спілки народних майстрів народного мистецтва України Кісь Алла Володимирівна.

        Юні учасники заходу спробували ткати гобелени, під час майстер-класу з ткацтва,  який провела Вакуленко Юлія Сергіївна.

    Працівники  районної бібліотеки Олена Рагуліна та Марина Яресько провели  народознавчу вікторину «Вишивана душа українського народу», а методист ЦКД «Оберіг» Марина Кісенко, під час пісенного конкурсу, пригадала з учнями українські пісні про вишивку.

     Пісенним дарунком для гостей заходу була  пісня «Моя сорочка вишиванка», у виконанні Марини  Кісенко.

Перед присутніми виступила  начальник відділу культури, туризму та архівної справи Гудзь Світлана  Василівна, яка  наголосила про важливість збереження народних традицій та їх розвиток, подякувала майстрам за їх професіоналізм та працю.

 

Полтавщина в полум’ї війни

      23 вересня відзначили 72-гу річницю визволення від фашистських загарбників Решетилівського краю.  Наш святий обов’язок – шанувати пам’ять загиблих, пам’ятати про ветеранів. Віддаючи данину поваги і шани оборонцям та визволителям рідної землі, працівники районної бібліотеки, провели для учнів Решетилівської ЗОШ І-ІІ ступенів урок мужності «Пам’ять про вас в нашім серці жива» та урок пам’яті «Полтавщина  у полум’ї війни».

     Учні дізналися про те, як вогняний смерч війни прокотився 1941 – 1943 року по нашій землі, були названі військові підрозділи, які визволяли наш край, пригадали пам’ятники та пам’ятні знаки воїнам-визволителям, які знаходяться в нашому селищі.

     З цікавістю учні переглянули відео презентації «Вони боролися за визволення Полтавщини» та «Полтавщина вільна», ознайомилися з краєзнавчою літературою,  представленою на книжковій виставці «23 вересня – День визволення Решетилівщини від фашистських загарбників».

 

Заходи на правову тематику для першокурсників

Решетилівського професійного аграрного ліцею ім.І.Г.Боровенського

 

         Сьогодні, коли Україна пише нову сторінку своєї історії, коли відроджується національно-патріотичний дух народу, коли ціна незалежності країни — життя багатьох тисяч людей, — поняття Право, Справедливість, Закон потребують іншого, оновленого ставлення кожного громадянина-патріота.  А особливо це стосується підростаючого покоління. Молоді люди повинні досконало знати закони, за якими побудована держава, знати свої права і обов'язки, щоб знайти вірний шлях до мирного, успішного, щасливого завтра.

        Щоб виявити рівень знань молоді з правових питань бібліотекарі Решетилівської ЦРБ для першокурсників Решетилівського професійного аграрного ліцею ім. І.Г. Боровенського підготували і провели  в ігровій формі заходи на правову тематику.

         10 вересня учням 11групи було запропоновано ситуативну гру «Правова відгаданка», що включала в себе конкурси «Інтелектуальний штурм», «Юридична консультація», «Юридичний рахунок» та «Історичний». Порадувало те, що більшість молодих людей змогла правильно дати відповідь на питання з правознавства.

          16 вересня на  калейдоскоп правознавства «Лабіринтами права» були запрошені учні 14 групи. В ході заходу  юнаки відповідали на питання бліц – вікторин «Чи знаєш ти право?», «Чи знаєш ти свої права?» та прийняли участь в конкурсах «Формула безпеки», «Зі скарбниці античної мудрості». Значення слів: апеляція, анексія, демократія, корупція, унітарна держава учні змогли пояснити, а потім перевірити формулювання за юридичним словником.

         На завершення правового заходу з молоддю  була проведена вікторина «Злочин чи проступок», де учні на наведених прикладах повинні були відповісти що є злочином, а що проступком.

          Підсумком заходу  стали слова бібліотекарів про те, що потрібно займатися добрими та корисними справами, щоб не стати на шлях, який веде в безодню. Також бібліотекарі запросили юнаків здійснити своє право на отримання інформації, і скористатися бібліотечними послуги, в тому числі, вільним доступом до мережі Інтернет.

Рейтинг - опитування

"Книги, пронизані любов'ю до України"

         На кафедрі юнацтва проводиться рейтинг - опитування "Книги, пронизані любов'ю до України".

       На спеціальному стенді молоді користувачі можуть вказати автора і назву книги, яка на їхню думку найкраще розкриває вияв патріотичних почуттів автора та відображає пам'ятні дати історії і сьогодення нашої держави.

  

 

Правова культура учнів.

     14 квітня 2015 року в рамках проведення Тижня правових знань "Офіційні веб-сайти органів виконавчої влади як джерело правової інформації"  в Решетилівській центральній районній бібліотеці відбулася зустріч учнів Решетилівського професійного ліцею ім. І.Г.Боровенського з працівниками Решетилівського районного управління юстиції  по темі «Правова культура учнів».

Начальник відділу ДРАЦС РС районного управління юстиції Шебітченко О.А. ознайомила учнів з особливостями проведення державної реєстрації зміни імені. Олена Анатоліївна також виступила на тему: "Державна реєстрація укладення шлюбу".

      З лекцією на тему: "Стягнення штрафів державною виконавчою службою" виступила старший державний виконавець відділу ДВС райуправління юстиції Якимчук О.Ю. Ольга Юріївна роз`яснила учням порядок стягнення штрафів.

Провідний спеціаліст управління юстиції Сайткулова В.О. виступила на тему: "Протидія насильству в сім`ї". Віта Олександрівна не лише роз`яснила права учнів, а й наголосила на заходах протидії насильству в сім`ї.

До заходу було залучено студента ІV курсу ДНВЗ "Українська академія банківської справи Національного банку України" Супрун О.В., яка проходить практику в управлінні юстиції. Оксана Віталіївна виступила на тему: "Юридична відповідальність неповнолітніх".

Працівники управління під час виступів також відповідали на запитання учнів.

Бібліотекар кафедри юнацтва Рагуліна О.О. ознайомила  молодь з літературою, яка була представлена на книжковій виставці «Територія права».

 

 

Зустріч з воїнами АТО «Герої поруч з нами»

    З метою виховання в учнів патріотизму, шанобливого ставлення до Батьківщини, гордості за наших захисників Вітчизни в читальному залі Решетилівської районної бібліотеки відбулася зустріч учнів 9-А та 9-В класів (класні керівники Біленька І.Я., Горбач Т.В.) з учасниками бойових дій в зоні АТО.

   Зі вступним словом до присутніх звернулися працівники бібліотеки, які розповіли про соціально-політичну ситуацію на Сході та закликали учнівську молодь ніколи не забувати про величний внесок наших земляків, які відважно захищають нашу державу від бандитських формувань і російських окупантів.

     Учасники заходу вшанували пам’ять загиблих на Сході хвилиною мовчання.

     З хвилюванням слухали школярі розповідь бійців Сергія Дубенка з с.Жовтневого та Олександра Панця з с.Колотії, які незважаючи на свій молодий вік вже встигли побувати на війні та побачити смерть. Це люди сильної волі, міцного характеру, впевнені в собі патріоти України. Саме такими хочеться бачити наших учнів і саме про таку сильну і незалежну Україну мріє кожен із нас.

    Розповіді воїнів АТО пройшли крізь серця всіх присутніх. Наприкінці зустрічі учні подарували гостям обереги та побажали бійцям здоров’я, удачі, щастя, мирного неба над головою та найскорішого повернення додому з АТО живими і здоровими.

    Програму заходу прикрасив виступ викладача дитячої школи мистецтв Варв’янського Владислава, який виконав, акомпануючи собі на бандурі, «Пісню бандуриста».

 

Лицарство духу Ліни Костенко

      В 2015 році живій легенді українського письменства Ліні Костенко виповнюється 85 років. До цієї ювілейної дати в Решетилівській центральній районній бібліотеці була проведена мультимедійна-літературна подорож «Лицарство духу». Учні 11-х класів Решетилівської гімназії переглянули відео сюжети присвячені українській поетесі, дізналися про життєвий і творчий шлях, слухали її поезії..

     З цікавістю юнацтво переглянуло інтерв’ю з Ліною Костенко, де вона говорить про сучасну молодь, зону етичної небезпеки, висловлює своє ставлення до Інтернету.

    На заході молодь дізналася про незалежну громадську позицію поетеси, про те, що вона неодноразово відмовлялася від премій, звань, державних нагород, про те, що більше двадцяти років вона їздить з культурологічною місією у Чорнобильську зону.

      Бібліотекар кафедри юнацтва Рагуліна О.О. розповіла старшокласникам про перший прозовий твір української письменниці «Записки українського самашедшого», а бібліотекар читального залу Зінченко О.Д. розповіла про книги, представлені на книжковій виставці «Нев’янучий сад Ліни Костенко».

 

Пам’яті Героїв Небесної Сотні

      Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину.

      Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі.

      Щоб вшанувати їх подвиг і самопожертву 18 лютого в читальному залі Решетилівської ЦРБ  зібралися учні Решетилівського художнього професійного ліцею (викладачі Козлова В.В., Нагорна Н.В., Омельченко В.Б.)

      За допомогою інтерактивних технічних засобів учні мали можливість побачити все те, з чого розпочинались події, які сколихнули весь світ. Присутні з великою увагою та зацікавленістю вислухали виступ учня 13 групи Теліпка Владислава, який  був учасником тих трагічних подій на Майдані.

      Бібліотекар кафедри юнацтва Рагуліна О. провела бесіду біля книжкової виставки «Небесна Сотня воїнів Майдану».

       Завдяки заходу патріотичного гарту «Ви навіки піднялися в небо мужні і сміливі вояки» учні не лише зрозуміли, хто такі патріоти, а й відчули біль матерів, що втратили своїх дітей, котрі в пам’яті нащадків житимуть вічно.

У залі лунали чуттєві рядки поетеси Тетяни Домашенко, які вона присвятила «Кобзареві Майдану»  Сергію Нігояну:

Ти першим став у стрій в Небесну Сотню,

Відкрив рахунок словом з «Кобзаря»,

І відлік смерті той невідворотний

Свинцем у груди Вічності вдаря.

У щире серце, сповнене любов’ю

До України вольностей святих,

Поцілив снайпер… І залився кров’ю

«Кобзар», щоб голос твій затих.

      Після цих слів зал оповила тиша. Тиша, в якій відчувалися біль, смуток і скорбота. Тиша, що стала  хвилиною мовчання за подвиг Героїв Небесної Сотні.

      По закінченню заходу учні та викладачі ліцею, працівники бібліотеки поклали квіти до підніжжя пам’ятника Т.Г. Шевченку та запалили поминальну лампадку, як символ вічної пам’яті про Героїв Революції  гідності.

1,2,3,4,5