Цікавими для користувачів стали бесіда – діалог «Бережемо здоров’я – продовжуємо своє життя!», інформаційна година «Здоров’я – скарб, цінуй його», година – застереження «Б’ємо на сполох: підлітковий алкоголізм», прес – калейдоскоп «Привітатися з горілкою – попрощатися з розумом», зустріч – обговорення «Маршрут – безодня, або як спивається наша молодь», день бібліографії «Здоров’я сьогодні і на все життя», в програму якого увійшли:

1.      Тематичний перегляд книг, статей, публікацій, присвячених здоровому способу життя.

2.      «Зроби свій вибір на користь здоровя» (пізнавальна година).

3.      «Як зберегти здоровя і працездатність на робочому місці» (година корисних порад).

4.      «Біг, як здоровий спосіб життя» (інформаційна бесіда).

5.      «Здоровя та наші звички в побуті» (урок здоровя).

6.      Як знайти додаткову літературу по темі дня бібліографії.

Пошуку корисної інформації допомагає довідково – бібліографічний апарат бібліотеки: систематичний та алфавітний каталоги, рубрики систематичної картотеки статей «Комп’ютери і мобільні телефони», «Екологічна безпека», «Радіаційна, ядерна, біологічна безпека», «Продовольча безпека», «Охорона здоров’я. Медичні науки», «Гігієна», «Здоровий спосіб життя», «Шкідливі звички», «Інші методи лікування. Народна медицина», «Фізична культура і спорт», тематичні картотеки «Жити у гармонії з природою», «Екологічний стан області (району)», картотека цитат, рубрики краєзнавчої картотеки «Природа і природні ресурси», «Охорона здоров’я. Медичні установи», «Здоровий спосіб життя», «Фізична культура і спорт», «Туризм. Край як об’єкт туризму», папки – досьє «Шкідливі звички – шлях у безодню», «Безпека особистості – це і безпека суспільства», «Екологія. Людина. Суспільство».

Користувачі виявляють інтерес до даної теми, про що свідчать і виконані для них бібліографічні довідки: «Глобальні проблеми людства», «Лікування туберкульозу», «Найбільш екологічно небезпечні об’єкти України», «Лікувальні властивості лопуха», «Інфекції дихальних шляхів», «Кримінальна відповідальність за екологічні злочини», «Вплив на організм алкоголю та наркотиків», «Лікування калиною», «Вода – основа життєвих процесів», «Відновлювальні властивості організму», «Загартування», «Як підвищити гемоглобін», «Як приготувати ліки з каштана», «Фізичне та духовне здоров’я людини», «Харчування людей похилого віку» та інші.

Інколи людина, не до кінця усвідомлюючи наслідки безпечного відношення до свого життя і здоров’я, наражає себе та своїх рідних на великі неприємності та небезпеки, які закінчуються порушенням здоров’я, а часто і його повною втратою. Таке зло – шкідливі звички. Хто друг поганим звичкам, той ворог собі, говорить народна мудрість. В профілактичних цілях для молоді проведений день інформації «Вибір є завжди у кожного з нас» за такою програмою:

1.      Відкритий перегляд книг, статей, публікацій про шкідливий вплив алкоголю, наркотиків, куріння на розвиток підростаючого покоління.

2.      «Досить курити!: сучасній молоді для роздумів» /бібліографічний огляд/.

3.      «Викрадач розуму - алкоголь» /бесіда - застереження/.

4.      «Примарне щастя і реальна трагедія» (що потрібно знати про наркоманію) /година здоровя/.

5.      Як знайти додаткову літературу по темі дня інформації /консультація/.


Три небезпечних вороги вкорочують тривалість людського життя – це куріння, алкоголізм та наркотики. Кожного року мільйони людей у світі отримують різні захворювання через куріння. Негативно це позначається і на тих, хто знаходиться поруч із курцями. Пасивне куріння є не менш шкідливим, ніж активне. Курець забруднює життєвий простір інших людей. З якої причини людина починає курити, як реагує організм на першу викурену цигарку, як змінюється її організм під впливом тютюну, відповіді на ці запитання користувачі отримають ознайомившись з виданнями, які рекомендують бібліографічні огляди літератури «Алкоголізм – руйнівник підростаючого покоління», «Його ім’я – підступний СНІД», «Небезпечна пристрасть», «За хмарою тютюнового диму». Працівниками Решетилівської районної бібліотеки – Вовканич О.М., Рагуліною О.О – для учнів 9 - Г класу Решетилівської гімназії ім. І.Л. Олійника був проведений вечір – діалог «Паління чи здоров’я – обирайте самі». Учні разом із класним керівником Ігнатенко К.М. прийняли активну участь в керованому обговоренні цієї актуальної для їхнього віку теми, даючи обґрунтовані відповіді на запитання. Уважно вислухавши виступ бібліотекарів, діти серйозно замислилися про шкідливий вплив тютюну на здоров’я – найбільшу людську цінність, яку на жаль, багато людей починають цінувати та берегти, вже втративши значну частину цього скарбу.



Наркоманія – одна із найважливіших проблем другої половини ХХ століття. Як вона виникає? Як потрапляють в її тенета? Про наркоманію нині говорять в усьому світі. З нею пов’язують і падіння звичаїв, і зростання злочинності, і збільшення транспортних пригод. Ця проблема турбує політиків, медиків, соціологів, юристів, педагогів. Наркоманія – трагедія соціальна. Про неї наполегливо і тривожно повідомляють численні засоби масової інформації. Наводять загрозливі цифри, що свідчать про зростання наркоманії, залучення до її тенет дедалі нових і нових жертв. Однією з причин поширення наркоманії є дефіцит знань про наркотики та їх вплив на організм людини. Потрібно руйнувати неправильне уявлення молоді про наркотики. Люди помиляються, вважаючи наркоманію розвагою, що відносить у світ приємних відчуттів. Вони навіть не підозрюють, яку небезпеку приховують у собі ці «задоволення», які наслідки спричиняють нешкідливі на перший погляд захоплення, до якої життєвої трагедії вони приводять. Ще одне лихо нашого суспільства – алкоголізм - викрадач розуму, як його називають із давніх часів.

Наркоманія та алкоголізм віднімають у суспільства молодих енергійних людей, здорове потомство, забирають в небуття нерозкриті таланти. Гра в життя і смерть починається легко з друзями, а з глухого кута доводиться вибиратися поодинці, та мало в кого на це вистачає сил.

Молодь потребує широкої інформованості з даних питань. Бібліотечні працівники часто говорять з ними про це в своїх заходах: годині – застереження «Б’ємо на сполох: підлітковий алкоголізм», прес – калейдоскопі «Привітатися з горілкою – попрощатися з розумом», зустрічі – обговоренні «Маршрут – безодня, або як спивається наша молодь», інформаційній годині «Жити без алкоголю – кращий вибір», бібліотечному уроці «Книга вчить, як здоровим жить», годині застереження «Не зашкодь собі», годині спілкування «Вороги юності і краси», дискусії «Здоровий спосіб життя та молодіжна субкультура».

Коли у Полтавській області вперше було оголошено місячник боротьби із вживанням алкоголю молоддю, ініціатором якого стала Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ», решетилівські бібліотекарі взяли в ньому активну участь. Мета місячника - нагадати всім про шкідливість алкоголю та захистити підростаюче покоління від його залежності.

У його рамках бібліотекарі Решетилівської центральної районної бібліотеки з учнями художнього професійного ліцею провели інформаційну годину «Жити без алкоголю – кращий вибір». В ході заходу учні обговорили вислови відомих людей про шкідливі захоплення і зробили висновок, що по – справжньому сучасний еталон краси – це людина, яка веде здоровий спосіб життя.

«Вороги юності і краси», під такою назвою був проведений прес-калейдоскоп для учнів Решетилівського аграрного ліцею, підготовлений завідуючою відділом обслуговування Решетилівської центральної районної бібліотеки Мариною Яресько. Молодь дізналася про шкідливий вплив слабоалкогольних та «енергетичних» напоїв на організм людини. Цікавою була інформація про наркотики і їх вплив на поведінку людини. Учні взяли участь в обговоренні складних життєвих ситуацій, які виникають при вживанні алкогольних напоїв та наркотичних речовин. Бібліотекар Решетилівського аграрного ліцею Валентина Гудзь представила молоді літературу про шкідливий вплив алкоголю, тютюну, наркотиків.

Заняття фізичними вправами стимулюють весь організм, позитивні зміни відбуваються не лише в м’язах, суглобах, в обміні речовин, такі люди спритні, сильні, витривалі. Рухова активність сприяє бадьорому самопочуттю, підвищенню опірності до навантажень і стресів. Бесіда – діалог «Бережемо здоров’я – продовжуємо життя», організована для першокурсників Аграрного ліцею ім. І.Г.Боровенського та учнів 10 –х класів Решетилівської гімназії, була проведена спільно з працівниками спортивного клубу «Колос». Директор спортивного закладу Бас Олег Володимирович розповів про діючі в селищі спортивні секції, відповів на запитання молоді.


Всі заходи відділ обслуговування проводить спільно із Інтернет – центром, використовуючи електронні ресурси, які покращують їх ефективність: відео, аудіо – матеріали, презентації, слайди.



В Інтернет-центрі районної бібліотеки відбувся відеолекторій «Засуджуються наркотики», де демонструвався відеофільм «Правда про наркотики». Його учасники, першокурсники Аграрного ліцею, бібліотекар ліцею Гудзь Валентина та працівники районної бібліотеки Вовканич Ольга, Рагуліна Олена, Пономаренко Ліна взяли участь в обговоренні переглянутого. На основі побаченого, молоді люди зробили висновок про те, що наркоманія несумісна з повноцінним щасливим життям.


Для членів клубу за інтересом «Ровесник», основна мета якого – викликати у школярів інтерес до проблем спілкування, поведінки, власного здоровя провели калейдоскоп «Лікуємося без ліків», урок – шоу «Не пробував курити – не кури», тренінг з основ здоров’я «Спосіб життя і здоров’я», рольова гра – конференція «Здорове харчування – основа довголіття», дискусія «Здоровий спосіб життя та молодіжна субкультура», біологічний калейдоскоп «Людина і природа – одне ціле», диспут «Книга і газета замінять сигарету?».

Здоров’я – найбільше благо, дароване нам природою. Якщо молодь важливо вберегти від шкідливих звичок, що руйнують його, то у користувачів старшого віку є життєва потреба підтримувати і зміцнювати своє здоров’я. Тому заходи, які проводимо для цієї категорії користувачів більше орієнтовані на дотримання особистої гігієни, гігієни побуту, правильного і здорового харчування, загартування, заняття фізичною культурою.


Лише частка того, що ми називаємо красою, дається людині природою, решта залежить від неї самої. Бажання завжди бути здоровими і красивими здавна було притаманне українцям. Глибока віра в Бога, чистота та затишок в оселях, гарний вишиваний одяг, позитивний настрій, влучний гумор, щира народна пісня та не легка, але благодатна праця на землі допомагали нашим землякам достойно жити на планеті Земля. Нашим сучасникам є чому повчитися у своїх предків.

Видатний російський фізіолог І. Павлов говорив: «Ми самі своєю нестриманістю, своєю безладністю, своїм недбалим ставленням до власного організму зводимо нормальну тривалість життя до значно меншої цифри».

Для відвідувачів територіального центру управління праці та соціального захисту населення, які є добрими друзями бібліотеки, була проведена година корисних порад «Вітаміни до вашого столу», година бібліотерапії «Книга і ваше здоров’я», зустріч біля самовару «Цілющим чаєм смакуємо», майстер – клас «Фізкультурник по життю», година – роздум «Харчування: можливість довголіття і здоров’я», бесіда – діалог «Рух – запорука здоров’я». Фізичне здоровя можливе тільки при духовному здоровї людини, бо причиною багатьох хвороб є наш світогляд, спосіб мислення, відношення до себе та наших ближніх. Про це говорив настоятель Свято – Успенської УПЦ КП отець Володимир.


Здоровий спосіб життя – це також поведінка людини у навколишньому середовищі, вміння комфортно почувати себе серед людей та бути психологічно комфортними для інших, позитивні емоції та здоровий відпочинок.



Незмінною формою популяризації книг в бібліотеці є книжкові виставки. Пропонуємо користувачам різні види виставок: виставка – питання «Зробиш до здоров’я крок?», виставка – діалог «Безжальний ворог юності - наркотик», виставка – вікторина «Шукайте лікаря в природі», виставка – довідник «Екологія – наука природнича», виставки – досьє «Вдихаючи аромат смерті» та «СНІД: дорога пастки і небезпеки», виставка – попередження «Обережно - наркотики», книжкові виставки «Живи активно», «Вітаміни – шлях до здоровя», «Вітаміни навколо нас», «Футбол, як спосіб життя».


Виставка-питання «Зробиш до здоров’я крок?» пропонує молодим людям ознайомитися з книгами, в яких є відповіді на такі питання: «Бути здоровим – це просто?», «Як правильно харчуватися?», «Як зберегти молодість?», «Методи лікування. Які вони?», «Шкідливі звички чи здоров’я? Обирати тобі». Література представлена на виставці допоможе юним читачам зберегти здоров’я, красу і довголіття, позбутися шкідливих звичок.

  

1,2,3,4

Вгору