Книга для людини – це невичерпне джерело знань, мудрості, розради. Вона дає людині все: звеличує, навчає, розважає, дарує відчуття прекрасного.

     «Бібліотек@ – територія єдності» - під таким девізом  у Всеукраїнський день бібліотек працівники Решетилівської районної бібліотеки  організували для читачів чимало цікавих заходів. Розпочалось святкування з екскурсії до бібліотеки «Дім, який відкриває світ», під час якої всім бажаючим було запропоновано ознайомитись з фондом бібліотеки, з світлицею, оформленою в українському стилі, з двома Інтернет - центрами, в яких доступ до Інтернет - мережі безкоштовний.

 

         Для першокурсників художнього ліцею бібліотекарі провели акцію «Запишись в бібліотеку сьогодні». В ході акції бібліотекар ознайомила молодь з літературою сучасних українських та зарубіжних авторів, які сьогодні користуються популярністю серед читачів. Молоді сподобалось в затишних залах бібліотеки. Учні записались до бібліотеки та вибрали  книги відповідно до своїх вподобань і пообіцяли привести до бібліотеки своїх друзів.

    Під час бібліотечного уроку «Невідомі факти про відомі книги» працівники бібліотеки ознайомлювали користувачів з цікавими невідомими фактами створення сюжету книги «Ревізор» М.В. Гоголя, історією виникнення  назви твору Агати Крісті «Десять негренят»,  Рея Бредбері «451 градус за Фаренгейтом», Ернесте Хемінгуея «По кому дзвонить дзвін» та багато інших цікавинок з життя книг.

        До Всеукраїнського дня бібліотек в читальному залі районної бібліотеки  організовано книжкову виставку «Бібліотека – дім, де живе книга». На виставці представлена література, що користується найбільшою популярністю у наших читачів.

           Підведення підсумків першого туру та нагородження переможців відбулося на семінарі бібліотечних працівників, присвяченому Всеукраїнському дню бібліотек, який проходив під девізом УБА «Бібліотек@ – територія єдності».

    На другий тур конкурсу за перше місце в Полтавську обласну універсальну наукову бібліотеку ім.. І.П.Котляревського представлені матеріали роботи Шамраївської СБ, другим місцем відзначено Жовтневу СБ, третім – Федіївську сільську бібліотеку.

 

 

 

 

 

 

Свідченням поваги і визнання праці бібліотекаря є те, що кожного року 30 вересня святкується Всеукраїнський день бібліотек. Це свято всього українського народу, кожного громадянина, якому бібліотека гарантує реалізацію права на інформацію, знання, цікаве спілкування, обмін ідеями.

Решетилівська районна бібліотека також долучилася до ініціативи Української Бібліотечної Асоціації відзначити Всеукраїнський день бібліотек під гаслом «Бібліотек@ – створи своє майбутнє».

 

 
 

 

 

 

В читальному залі пройшов бібліоквест «Лабіринти в книжковому морі» з учнями Решетилівського аграрного професійного ліцею ім. І.Г.Боровенського. Працівники бібліотеки ознайомили молодих людей з бібліотечною термінологією, а отримані знання учні закріпили прийнявши участь у конкурсі «Компаси в книжковому морі», грі «Подорож до словника», вікторині «Скарби книжкові». Завдяки проведеному заходу юні читачі стали краще орієнтуватися в бібліотечному просторі, навчилися відшукували потрібні книги в каталогах, статті в картотеках, необхідну інформацію в довідкових виданнях.

28 вересня біля приміщення бібліотеки працювало «Бібліотечне містечко». До свята були організовані книжкові виставки «Бібліотечна карусель», яка розповідала про роботу районної бібліотеки та «Дари безцінні», де була представлена література, яку подарували бібліотеці автори книг.

Перехожі брали участь у флеш-мобі «Дорогою героїв». Люди старшого покоління і молодь із задоволенням згадували літературних героїв, які їм найбільше запам’яталися і вплинули на їх світогляд.

Працівники Інтернет-центру організували книжкову виставку «WWW : Всесвітня павутина». Всім бажаючим демонстрували наявну літературу про Інтернет та роздавали буклети про нашу бібліотеку та Інтернет –центр.

 

 

 

 

З нагоди святкування в Інтернет - центрі проведено Інтернет - годину «Одна книга – тисячі людей навчає» з учнями 10 класу Решетилівської гімназії, адже професія бібліотекаря тісно пов’язана з книгою, а книга – джерело мудрості і знань. Також в ході заходу діти переглянули ролик «Історія створення книги, від початку до сьогодення».

Як приємний спогад про свято, учасники заходу отримували в подарунок паростки кімнатних квітів, які вирощують в стінах бібліотеки її працівники.

В цей день проводився лібмоб «Як пройти в бібліотеку?». Саме з цим простим запитанням в людних місцях зверталися до перехожих працівники бібліотеки. Всього було опитано 50 перехожих. Відповіді порадували, адже бібліотеку переважно знають і люблять. Жителі селища, хто не відвідує наш культурний заклад, отримавши візитівки обіцяли зайти в бібліотеку, стати її читачами.

Решетилівська районна бібліотека для дітей разом із багаточисельною бібліотечною сім’єю України та партнерами відсвяткувала професійне свято. Працівників бібліотеки учні 7 – го класу Решетилівської ЗОШ 1 – 3 ст. привітали квітами.

В ході підготовки виготовлено буклети з метою реклами бібліотеки, які бібліотекарі вручали юним жителям Решетилівської громади.

 

 

 

 

На абонементі для 5 – 9 класів до уваги користувачів проведено презентацію книжкової виставки «Книга - міст у світ знань».

В читальному залі для учнів 2 – го класу бібліотекарі Алла Іванівна Чеверденко та Любов Миколаївна Коваленко провели:

 

свято «Осені пора золота»

 

Жартівливі бібліотечні посиденьки «Смішинки й веселинки для учителя й дитинки».

В інтернет - центрі «Бібліоміст» проведена віртуальна історична подорож «Як книга прийшла до людини».

 

 

У кімнаті народознавства бібліотекар Віра Павлівна Панець спільно з учителькою Тетяною Миколаївною Бережною провели для учнів 7 – го класу літературну годину «Письменники-земляки Полтавського краю»

 

 

 

 

Цікаво пройшов захід у місцевому дитячому парку

«Бібліотека під відкритим небом»

 

 

В ході якого було проведено опитування батьків про роль бібліотеки в житті їх малюків, а також запропоновано їм переглянути нові періодичні видання.

 

 

 

До Всеукраїнського дня бібліотек – 2012 сільські бібліотеки Решетилівського району готувалися заздалегідь: підбирали фотоматеріали, писали сценарії, друкували буклети. А 18 та 20 вересня в Решетилівській районній бібліотеці кожна сільська бібліотека презентувала свою роботу. Презентації – справа ще нова в нашій бібліотечній практиці, тому було і хвилювання, і вивчення досвіду інших, і власна фантазія. Бібліотекарі взялися до діла творчо, професійно та відповідально. В ці дні було справжнє свято Бібліотеки: стендові та комп’ютерні презентації; виставка творчих робіт членів клубів за інтересами, що діють при бібліотеках; захід «Тепло батьківського хліба», який разом з бібліотекарями представили активні користувачі та навіть відеофільми про будні сільських бібліотек. Було на презентаціях чому дивуватися, чому навчитися, чим захоплюватися.

Традиційний виїзний семінар бібліотечних працівників «Сільська бібліотека: можливості та перспективи» пройшов під девізом УБА «Бібліотек@: створи своє майбутнє» на базі Жовтневої сільської бібліотеки. Бібліотекарів зацікавила робота закладу, інновації та інформаційні послуги. Пункт вільного доступу до Інтернету діє тут завдяки програмі «Бібліоміст». Нещодавно за кошти Жовтневої сільської ради придбані чотири комп’ютери і організовано ще один Інтернет-центр.

Колеги - бібліотекарі із задоволенням спілкувалися, ділилися враженнями та професійним досвідом.

1