Відеолекторій

«Багато націй є на світі, але ми всі – одна сім’я»

         «Багато націй є на світі, але ми всі – одна сім’я», під такою назвою 5 листопада 2013 року в читальному залі районної бібліотеки відбувся відеолекторій.

В ході заходу бібліотекарі Вовканич О. та Рагуліна О. ознайомили присутніх з національним складом України та важливими напрямками державної політики щодо забезпечення гармонійного співіснування в нашій державі людей різних національностей.

Учасники заходу переглянули відео з виступом Президента України Віктора Януковича на Міжнародному саміті з питань захисту прав національних меншин «Досвід України для світу» та відеосюжет фестивалю національних меншин, який відбувся в місті Кривий Ріг у 2013 році.

Творити Україну – значить гарантувати кожній людині право на розвиток її материнської мови, національного самоусвідомлення. Спільно з українцями національні меншини будують незалежну та демократичну державу.

 

«Багатонаціональна Україна»

Для підвищення рівня освіченості та з метою протидії расової, етнічної дискримінації в українському суспільстві та на виконання завдань Президента України щодо зміцнення міжнародної злагоди, порозуміння, задоволення культурних та освітніх потреб національних меншин працівники Решетилівської районної бібліотеки проводять відповідну роботу. Так, у читальному залі 4 листопада 2013 року організовано книжкову виставку «Багатонаціональна Україна».

Матеріали, що представлені на ній – це законодавчі акти, які забезпечують усі основні права та свободи національних меншин: Конституція України, Права людини, Відомості Верховної Ради України та матеріали з різних джерел, що є у читальному залі бібліотеки.

На даній виставці також представлені додаткові видання: Національний атлас України, юридична енциклопедія та фотоальбоми, які розкривають і доповнюють звичаї та традиції національних меншин України.

 

"Книжкова виставка присвячена Раїсі Кириченко"

20листопада

        Із берегинею народного співу, народною артисткою України, лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка, повним кавалером орденів княгині Ольги, Героєм України – Раїсою Кириченко, якій 14 жовтня виповнилося б 70 років, ознайомлює усіх шанувальників її чарівного голосу та вроди книжкова виставка «Царівна-Чураївна», що представлена на абонементі районної бібліотеки.

Ім’я співачки відоме в нас і в світі саме завдяки її особливій виконавській манері, в якій органічно поєднані традиції, так званого, «народного співу» та кращі засади музично-естрадного мистецтва.

Уродженка полтавського краю, вона знана усіма людьми, які, слухаючи спів «Чураївни», ніколи не залишаються байдужими.

На превеликий жаль, творчий і життєвий шлях народної улюблениці закінчився у 2005 році, але пам’ять про неї та виконання її пісень буде жити вічно у серцях людей.

 

Дерево читацьких уподобань

20листопада

        Юнацтво – особлива категорія читачів. Вона потребує великої уваги, індивідуального підходу і неформального обслуговування. Завдання бібліотекаря - знайти правильний підхід до кожного з них, зацікавити, запропонувати потрібну літературу, тобто зробити все таким чином, щоб молоді люди стали активно відвідувати бібліотеку.

Однією з форм популяризації читання серед молоді є вивчення читацьких інтересів. Для виявлення кола найбільш цікавих авторів на кафедрі юнацтва заграло різнобарв’ям «Дерево читацьких уподобань». Воно рясніє побажаннями та рекомендаціями читачів. Щодня гілки дерева вкриваються все новими і новими різнокольоровими «листочками», кожен з яких – автор або книга, що сподобались молодим користувачам. Приємно відзначити, що молодь надає перевагу не тільки книгам сучасних авторів, а любить читати  й класичні твори.

 

Заходи до 70-річчя визволення Решетилівщини від фашистських загарбників та 75-річчя з часу заснування селища

 

«Вітер вічний вогонь гойдав,

І печаль, і пісні, і сміх…

Всіх полеглих ніхто не знав,

Пам’ятають усіх».

Таким лейтмотивом розпочався День слави «Вас пам’ятають вдячні земляки» з нагоди 70-ї річниці визволення Решетилівщини, який 26 вересня разом з Решетилівським територіальним центром провели працівники бібліотеки. Зі словами вітань до учасників заходу – ветеранів війни та праці, дітей війни, звернулися начальник управління соціального захисту Мотузка Н.В., соціальний педагог територіального центру Біленька Л.Г., секретар районної ради ветеранів Гребенюк Т.Є. Про період окупації та визволення нашого краю від німецько-фашистських загарбників розповіли бібліотекар абонементу Вовканич О.М., бібліотекар читального залу Зінченко О.Д., та зробили огляд книг на воєнно-краєзнавчу тематику, які були представлені на книжково-ілюстративній виставці «Вдячну пам’ять збережемо».

На захід запросили учасників бойових дій Великої Вітчизняної війни Верховода М.І., Кісенка О.К., Козюру М.С., Танька М.І., які поділилися своїми бойовими спогадами.

Про визвольні для Решетилівщини вересневі дні 43-го року розповіли очевидці тих подій - діти війни Головко Г.Ф. та Йова В.Х. Пісенним подарунком визволителям прозвучали добре відомі пісні воєнних літ у виконанні ансамблю «Журавка».


Для першокурсників Решетилівського професійного аграрного ліцею ім. І.Г.Боровенського завідуюча відділом обслуговування Яресько М.В., бібліотекар кафедри юнацтва Рагуліна О.О., бібліотекар ліцею Гудзь В.В. провели урок пам’яті «У вересні 43-го». Бібліотекарі розповіли про пам’ятники та пам’ятні знаки на честь воїнів-визволителів, які розташовані на території селища, пригадали подвиги земляків - Героїв Радянського Союзу.

Караваями на вишитих рушниках вітали присутні гостей заходу – ветеранів Великої Вітчизняної війни, які поділилися з молодим поколінням своїми спогадами. Працівники Решетилівського районного будинку культури привітали визволителів та учасників заходу хвилюючими піснями на військову тематику.

В цьому році Решетилівка святкує 75-річчя з часу заснування. Для юних краєзнавців в районній бібліотеці був підготовлений відео-турнір «Решетилівщина на карті України», де учні 9-В класу Решетилівської гімназії, класний керівник Іващенко О.І., мали змогу продемонструвати свої знання з історії рідного краю.

Своєрідною підказкою для молодих людей стала представлена на заході краєзнавча пам’ятка «Найвидатніші люди Решетилівщини», яку підготував до Дня селища провідний бібліограф районної бібліотеки Чаплян С.В.

 

 Заняття з підвищення професійної кваліфікації 

 

 

        18 червня бібліотекарі Решетилівського району зібралися на чергове заняття з підвищення професійної кваліфікації. Цього разу  було обрано форму інтерактивного навчання – семінар - мозковий штурм, який пройшов під назвою «Взаємозв’язок традицій і інновацій». Увазі сільських бібліотекарів та їх колег з районної бібліотеки були запропоновані: міні – лекція «Проектна діяльність як умова розвитку бібліотеки», мозковий штурм «Визначення місії , пріоритетів розвитку бібліотеки», моделююча гра «Фандрейзинг як елемент ініціативної діяльності, джерело додаткового фінансування бібліотек». Жваво пройшли обговорення практичних завдань – написання листа – звернення до спонсора, створення рекламного повідомлення про бібліотеку, її потреби, анкетування бібліотечних працівників.

 

До дня народження Марії Башкірцевої

 

19 червня

  До дня народження Марії Башкірцевої, унікальної художницї в історії світового мистецтва, в Інтернет-центрі було предено захід з учнями художнього ліцею.     

            Доля цієї дивовижної дівчини приваблює навіть більше, ніж її творчість. Марія була дуже гарною, знала шість європейських мов, грала на роялі, гітарі, арфі та мандоліні, мала чудове сопрано. Окрім того, вона залишила щоденник, який писала з тринадцяти років і до самої смерті 1884 року. Писала дуже відверто, писала, знаючи, що потім його читатимуть. Зі сторінок цього щоденника з нами говорить жінка-художниця, яка прагнула щастя, свободи та творчості, мала для цього всі можливості, але... не мала часу. Туберкульоз убив її двадцятичотирирічною. Однак цих років вистачило для того, аби світ роздивився геніальність Башкирцевої. Мопассан, з яким вона листувалася, на її могилі сказав: «Це була єдина Троянда в моєму житті, чий шлях я всіяв би трояндами, знаючи, що він буде таким яскравим і таким коротким!»

 

"Роль бібліотеки у правовому вихованні молоді"  

        Однією з необхідних умов перетворення України у справжню правову державу є підвищення рівня правової освіти населення, у першу чергу – молоді.  В сучасних умовах правове виховання здійснюється не тільки в учбових закладах, але й за їх межами, коли молодь бере участь в диспутах, бесідах – діалогах, тренінгах, годинах спілкування, під час яких пробуджується інтерес до права, приходить усвідомлення того, що право - це загальнолюдська цінність, без якої не може існувати жодне цивілізоване суспільство. Тому правова освіта та виховання, профілактика правопорушень серед підлітків постійно в центрі уваги працівників районної бібліотеки.

         Для  популяризації літератури по праву в бібліотеці постійно організовуються тематичні виставки «Права людини і громадянина», «Закон один для всіх»,  «Знай свої права!»,  «Є право – значить є надія».

         Заходи з правознавчої тематики бібліотека проводить в тісній співпраці з районним управлінням юстиції, соціальною службою у справах сім'ї, дітей та молоді, учбовими закладами селища. Це сприяє підвищенню рівня правової культури, набуття молодими громадянами сталих правових знань та формування у них чіткої громадянської позиції.

         Як приклад спільної роботи є проведення ряду  заходів правової тематики, таких як День інформації «Країною Закону, Права і Моралі», в рамках якого для учнів художнього та аграрного ліцеїв у режимі запитання-відповідь була проведена година спілкування «Як не стати жертвами злочинних проявів насильницького і корисливого характеру» за участю начальника Решетилівського районного управління юстиції Шерстюка Миколи Івановича.

           Для попередження правопорушень серед молоді було проведено годину правових знань «Підліткова злочинність: причини і наслідки». По вказаній темі перед старшокласниками Решетилівської гімназії виступила начальник відділу з питань юридичної та реєстраційної роботи Решетилівської РДА Проскура З.А.

         Для першокурсників художнього професійного ліцею був проведений День інформації «Права людини і громадянина», який включив в себе бесіди «Держава на захисті прав людини» та «Про діяльність Європейського суду з прав людини». Запрошений спеціаліст з управління юстиції Колотій Н.Ю. виступила з питанням «Як звернутися до Європейського суду з прав людини» та відповіла на питання учнів.

          На годину правових знань «Неправомірні дії та покарання» була запрошена провідний спеціаліст райуправління юстиції Дмитренко Ю.Ю. Вона ознайомила старшокласників Решетилівської гімназії з мірами покарання, що застосовуються до неповнолітніх за неправомірні дії та закликала бути законослухняними громадянами  своєї країни.

Цікаво та змістовно пройшов тренінг «Інтернет на допомогу правовому вихованню учнів». Під час цього заходу молоді користувачі в мережі Інтернет знаходили законодавчі акти в галузі освіти, переглянули  Кодекс законів про працю з коментарями до нього та Конвенцію про права дитини. Також дізналися на яких сайтах можна знайти інформацію по праву та отримали відповідь на запити: «Права неповнолітніх», «Захист прав неповнолітніх», « Де можуть працювати підлітки ».

          Такі заходи формують погляди на закон як обов’язкове правило поведінки, допомагають молоді не спіткнутися на початку життєвого шляху, уникнути конфлікту з законом.