"Книга - міст у світ знань" 

21жовтня

        Книга - одне з найбільших див, створених людиною. З книги ми дізнаємося про минуле та день сьогоднішній, вона веде нас у захоплюючу подорож по країні знань.
До Всеукраїнського дня бібліотек з учнями гімназії в Решетилівській районній бібліотеці була проведена бібліографічна подорож « Книга – міст у світ знань». Бібліотекарі розповіли про історію виникнення книги, про те, як змінилася книга в наш час. Під кінець масового заходу була проведена вікторина для старшокласників під назвою « Подолання бар’єрів».

 

"Від книги до Інтернету"

6жовтня

«У тиші храму, де живуть слова
І мови, й пісні рідної до болю,
Ти опромінена і трепетно жива,
Чаклуєш всіх Великою Любов’ю…
О Мудросте, захована в книжках,
Ти невмируща й у віках нетлінна!»

        З книгою ми пов’язали своє життя, з нею ми працюємо і відпочиваємо, адже книга - ключ до знань, книга – дзеркало життя. А дарують людям мудрість книг бібліотекарі.
30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек. З учнями аграрного ліцею в Інтернет - центрі Решетилівської центральної районної бібліотеки була проведена бібліотечна година «Від книги до Інтернету». Працівники відділу розповіли історію виникнення перших бібліотек та представили презентацію « Новий відділ - нові можливості».
А на завершення бібліотечної години діти прийняли участь у вікторині «Чи знаєте ви що…».

 

"Цей дивний світ бібліотека"  

4жовтня

«Цей дивний світ бібліотека»
( до Всеукраїнського дня бібліотек)

Стало доброю традицією кожного року святкувати День бібліотек. Сьогодні - не простий, звичайний день, сьогодні свято: « Цей дивовижний світ - бібліотека», який проведено в Решетилівській районній бібліотеці 30 вересня з учнями 9-го класу Решетилівської ЗОШ І-ІІст.

У нас професія – прекрасна,
Клопітка хоч та й важка,
Та за те гуманна,добра
Де ще в світі є така?
Вам вітання як найкращі
Подарує хай весь світ.
І сама чарівна осінь
Принесе хай Вам привіт.
Зі святом Вас вітаємо нині
Щиро, дзвінко від душі
Хай відчувають в серці свято
Бібліотекарі усі.
Всеукраїнський день бібліотек встановлено в Україні Указом Президента України від 14.05.1998р.№471/98, враховуючи великий внесок бібліотек України у розвиток вітчизняної освіти, науки і культури.
Учитель української мови і літератури Бережна Т.М. привітала усіх присутніх з Всеукраїнським днем бібліотек.
Учні 9-го класу Решетилівської ЗОШ І-ІІ ст. прочитали вірші про книгу і бібліотеку.
Сподіваємось, що наше свято залишить у ваших душах
любов до книги і до бібліотеки.

Завідуюча відділом Решетилівської районної бібліотеки
для дітей –Боднар Н.М.

 

"Друзі наші менші"  

 

3жовтня

        Тему виставки –хобі «Друзі наші менші» підказали самі читачі, коли принесли до бібліотеки свої колекції. Ці колекції чудово доповнили літературу по догляду за домашніми улюбленцями.
Гайдар Володимир Іванович представив на виставку колекцію фотографій, де відобразив цікаві епізоди з життя тварин. До кожної фотографії він підібрав оригінальний підпис. Яресько Марина Вікторівна колекціонує календарики. Тож на виставці можна побачити найцікавіші календарики з зображенням друзів наших менших. Свою колекцію фігурок котів запропонувала переглянути Юлія Анатоліївна Гмиря. Читачів, що представили колекції об’єднує спільна риса – любов до тварин.

 

"Свято  Наша мова-калинова" 

 

24 вересня

        Рідна мова. І чується лагідний, теплий голос матері, яким вона будить нас уранці. Хіба ще хтось вміє промовляти такі слова, як наші українські мами? Адже цілий світ визначає, що українська мова – чудова, мелодійна, багата.
На такій патріотичній ноті пройшло свято у відділі «Інтернет – центр» Решетилівської центральної районної бібліотеки під назвою «Наша мова – калинова».Учні 3 класу Решетилівської ЗОШ І-ІІ ст., класний керівник Пальчик О. Є. прослухали вірші, приймали участь у вікторинах, самі розповідали вірші та прислів’я про українську мову.

 

"Засідання клубу «Орхідея"  

 

24вересня

       Українці, як одна з найдавніших націй у світі, мають багаті й своєрідні народні традиції та звичаї, які є одним із головних чинників відродження українського народу, його національної свідомості та людської гідності, адже в цих життєдайних джерелах – душа народу.
Юні учасники клубу «Орхідея» продовжують українські народні традиції, втілюючи їх у своїх вишивках. І сьогодні мистецтво вишивати починає відроджуватись на полотнах юних майстринь.

 

"Подорож стежками війни"  

 

24вересня

Вечір пам’яті
Стоять погожі вересневі дні.
Вже червоніють кетяги калини,
Мов краплі крові тих, хто не прийшов з війни та гідно,
До останньої хвилини стояв в бою за небо голубе
Своєї дорогої сторони, величної святої Батьківщини.

У нашому з вами житі, місяць вересень – це школа, квіти, вчителі, підручники; щасливий сміх і гамір, спокій і затишок, безтурботне дитинство.
У житті старшого покоління – вересень є вічною пам’яттю про тих, хто зовсім юним, без вагання, виконуючи свій обов’язок захисника, назавжди став у бронзі і граніті солдатом Великої Вітчизняної війни – визволителем рідного краю.
Тепер нам важко уявити те, чого ніколи не бачили. Так, ми багато знаємо про другу світову війну із різних джерел. Та найдорожче для нас – спогади очевидців.
Сьогодні, напередодні Дня визволення Решетилівщини, маємо за честь з шаною і гідністю згадувати близьких нам людей старшого покоління, які ще живі і яких уже немає серед нас.
Повністю Решетилівка звільнена 23 вересня 1943 року.
Так висвітлили цю тему в своїй розповіді завідуюча відділом дитячої бібліотеки Н. Боднар і бібліотекар обслуговування 5-9 класів Т. Горбач при зустрічі з учнями 9класу Решетилівської гімназії. Через книжкову виставку: «Схиляємо голови низько» інформували учасників заходу про визволення рідного селища Решетилівка від німецько – фашистських загарбників.

Завідуюча відділом дитячої бібліотеки Н.М. Боднар

 

"Поговоримо про казку" 

20вересня

       Наш захід присвячений казкам. Казка – це цікава вигадана подія, яких насправді не буває. Рослини у казках уміють розмовляти, а тварини вміють робити те, що і люди.
Вони захоплюють і заполоняють серця не тільки дітей, а й дорослих. Так було розпочато свою розповідь про значення казки в житті дитини завідуючою дитячої бібліотеки
Н.Боднар. Бібліотекар абонементу 1-4 класів А.Чеверденко-
провела з учнями 1-го класу Решетилівської ЗОШ І-ІІ ст.
вікторину: « Відгадай з якої казки».
Отже казка – це золота скарбничка з якої ми черпаємо
діаманти та самоцвіти життєвої мудрості – так була
закінчена година нашого спілкування з дітьми.

Н.Боднар – завідуюча районною бібліотекою для дітей.

 

"Бібліотечний урок. Цей дивний світ – бібліотека." 

 

15вересня

Друзі, хто з вас не любить книжку?
Адже розкриваєш книжку і поринаєш у далекі казкові країни,
чи у світ фантастики.
А давно – давно на землі не було книжок, бо люди не вміли їх друкувати. Так було розпочато бібліотечний урок завідуючою
дитячої бібліотеки Н.Боднар.
У нашому селищі Решетилівка є районна дитяча бібліотека,
яка знаходиться у культурному центрі «Оберіг».Вона має читальний зал, абонемент учнів 1-4 класів, також абонемент який обслуговує читачів 5-9 класів – продовжила знайомство з бібліотекою бібліотекар читального залу Л.Єгорова .
На допомогу читачам у читальному залі знаходяться енциклопедії, словники, довідники, організовані книжкові виставки, тематичні полички, які розкривають книжковий фонд бібліотеки, а тематичний зміст допомагає у приготуванні
домашніх завдань.
Отже книга – то наше багатство, вона дає людям знання.

Завідуюча Решетилівською районною дитячою
Бібліотекою : Н.Боднар.

 

"Мій чарівний сад"  

13вересня

Під такою назвою в Решетилівській центральній районній бібліотеці організовано виставку – хобі.
У більшості людей є своє захоплення. Одне з таких захоплень – прикрашати свій сад. На виставці представлені книги та періодика по декоративному садівництву, а також фотографії з особистої колекції Ярченко Алли Вікторівни, на яких зображено екзотичний сад з елементами сучасного ландшафтного дизайну. Алла Вікторівна неодноразово була переможницею різних фотоконкурсів, які проводять журнали по садівництву та квітникарству.
Виставка буде поповнюватись подібними фотографіями з альбомів читачів, які бажають поділитися своїми ідеями по створенню екзотичних куточків природи.

1,2,3,4,5