"Літературний ранок «Думи Тарасові, слово народне"  

10 березня

        Коли приходить весна, кожному з нас здається, що весна особлива, краща, ніж була попередня . В один із таких весняних днів народився Тарас Шевченко. З цього дня почалося відродження й оновлення України, бо кожним порухом душі він дбав про рідну землю, про народ.
Далі про перебування Тараса Григоровича Шевченка у Решетилівці розповіли бібліотекарі районної дитячої бібліотеки Н.Боднар і Єгорова О. у Решетилівській ЗОШ I-II ст.. учням 5-9 класів при проведенні літературного ранку: «Думи Тарасові, слово народне».Дітям було цікаво дізнатися про перебування великого поета в нашому рідному селищі в маєтку поміщика Попова. І під впливом Решетилівських краєвидів Шевченко написав декілька картин, об’єднаних однією назвою»В Решетилівці» і підписаних авторською рукою.
І хочеться вірити, що сьогодні наша молодь звертає до нього, нашого Пророка свої погляди ,свої кроки в утвердженні української держави.

Зав. дитячої бібліотеки Н. М. Боднар

 

"Передаймо нащадкам наш скарб – рідну мову"  

   

4березня

        У читальному залі решетилівської районної бібліотеки для учнів 9-В класу,кл.керівник Дяченко Т.О., була проведена година спілкування «Передаймо нащадкам наш скарб – рідну мову», присвячена Міжнародному дню рідної мови.
Під час спілкування бібліотекарів Вовканич О.М. та Пилипенко Т.Ю. з учнями була згадана історія свята,письма,про роль і значення рідної мови у розвитку суспільства ,нації.
Учні брали активну участь у конкурсі «Кращий знавець поетичних творів Т. Г. Шевченка»,у грі (мовні курйози) « Вірю,не вірю»,та про місце української мови серед європейських мов.
Присутні ознайомились із книжковою виставкою «Ти наше диво калинове,кохана українська мово».

 

"НА ЖІНОЧЕ СВЯТО ВЕРБА РОЗЦВІТАЄ"  

4березня

          З приходом весни ми святкуємо свято : 8 Березня- Міжнародний жіночий день, День Матері, Подруги, Бабусі.
«Отож, вітаємо всіх дівчаток і вашу вчительку Любов Миколаївну з цим прекрасним святом.»Такими словами розпочала дитячий ранок: «На жіноче свято верба розцвітає» завідуюча дитячої бібліотеки Н.Боднар перед учнями 1-го класу Решетилівської ЗОШ І-ІІ ст., який відбувся в читальному залі Решетилівської дитячої бібліотеки.
Працівник читального залу Єгорова О.В. організувала тематичну поличку: «Святе слово рідна мати».
Чудово звучали вірші у виконанні першокласників: Данілкіної Ріти ,Хомайко Олексія, Тернавської Сніжани, Гребенюк Ксені..

Завідуюча дитячою бібліотекою Н.Боднар

 

"Лекція про права дитини"  

   

        16 лютого була проведена виховна година на тему «Пустощі і кримінальна відповідальність». Заввідділом Панець В. П. прочитала лекцію про права дитини та на прикладах ознайомила учнів Решетилівського Аграрного ліцею 12 ЛХА-П групи з кримінальною відповідальністю, розповіла, які наслідки можуть мати звичайні пустощі. Також був проведений бліц-турнір. Учні мали змогу за допомогою вказаних сайтів на правову тематику, знайти відповідь на запитання, які їх цікавили.

 

"Виставка-попередження «Обирай життя"  

 

18лютого

        На кафедрі юнацтва Решетилівської районної бібліотеки відкрилася виставка-попередження «Обирай життя», розділи якої розповідають про шкідливий вплив нікотину, алкоголю, наркотиків на організм людини. Окремий розділ присвячений темі СНІДу та хворобам, які передаються статевим шляхом.
Біля виставки проводяться масові заходи для молоді. 16 лютого бібліотеку відвідали учні групи 12 ЛХА-П Решетилівського Аграрного ліцею, з якими була проведена бесіда біля книжкової виставки.
Цікаво і змістовно з учнями цієї був проведений бібліотечний урок «Твої помічники у виборі книг», де розповідалося про тематичні картотеки, каталоги, рекомендаційні покажчики.

 

"ГОДИНА ПІЗНАННЯ «УКРАЇНО, СОБОРНА ДЕРЖАВО"   

22 січня 1919 року відбулося знамена подія в історії Українського народу – об’єднання двох суверенних українських держав – Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в одну самостійну соборну державу. Непростим був шлях до об’єднання. По даній темі бібліотекарі провели - Годину пізнання: «Україно , соборна державо» в читальному залі Решетилівської бібліотеки для дітей з учнями 9 класів Решетилівської ЗОШ І-ІІ ступенів.

Завідуюча відділом дитячої бібліотеки

 

"Час читати українською"

 

  25січня

        «Час читати українською» - під такою назвою розгорнуто виставку-діалог на абонементі Решетилівської районної бібліотеки. Представлені на ній книги розраховані на різні вікові категорії й жанрові уподобання читачів. Тут присутні книги і класиків української літератури, і сучасних українських авторів.
Розділи виставок будуть мобільними, і змінюватимуться в залежності від питань, якими читачі цікавитимуться.
Для виявлення уподобань читачів бібліотеки підготовлена міні-анкета по темі книжкової виставки, яка пропонує відповісти на таку питання:
- Твори яких сучасних українських авторів Ви читали?
- Кому з них надаєте перевагу?
- Книг яких українських авторів не вистачає на поличках даної книжкової виставки?

 

"Наша доля, наша сила – це єдина Україна"  

 

 

24 січня

        У новітній історії нашої держави проголошення Акту злуки в 1919 році посідає особливе місце, ставши проявом становлення сучасної політичної нації і сформувавши підґрунтя для подальшої боротьби українського народу за свободу і незалежність. До Дня Соборності України 21 січня була проведена година державності «Наша доля, наша сила – це єдина Україна», яка була проведена в читальному залі Решетилівської районної бібліотеки. До заходу була представлена виставка-досьє «Злука в ім’я України».
Розпочала захід культорганізатор Решетилівського територіального центру Лифар Галина Василівна, яка привітала присутніх, членів літературно-мистецької вітальні при Решетилівському територіальному центрі та читачів районної бібліотеки, з наступаючим святом і надала слово заввідділом обслуговування Решетилівської районної бібліотеки Яресько Марині, яка розповіла про історичне та державотворче значення подій 22 січня 1919 року.
Продовжили захід учасники народного колективу «Пісенне джерело», які виконали пісні про Батьківщину.
Східна і Західна Україна одинаково люблять гумор. В Решетилівському районі в селі Плоскому народився справді народний письменник-гуморист Олександр Іванович Ковінька. Цього року ми відзначаємо його 110 річницю з дня народження.
До цієї події в Решетилівській районній бібліотеці були проведені літературні читання «Сміху щирого володар незабутній».
Бібліотекарі районної бібліотеки Рагуліна Олена та Пилипенко Тетяна ознайомили присутніх з творчим та життєвим шляхом письменника-земляка, розповіли цікаві життєві ситуації, в яких опинявся Олександр Іванович.
Спогадами про О. І. Ковіньку поділився Микола Якович Нечитайло та
Леонід Григорович Пасічний, який також родом із села Плоского.
Гуморески Олександра Ковіньки та сучасних українських гумористів читали Л.Г. Пасічний, Є.І. Пилюгін, Л.І. Сук.
Щирими оплесками вітали учасники заходу виступ народного колективу «Пісенне джерело» Фрунзенського сільського клубу, який виконав віночок українських гумористичних.
Після закінчення заходу присутні з цікавістю ознайомились з книжковою виставкою «Той гумор гіркий, як життя», на якій були представлені твори Ковіньки та публікації з періодичних видань про його життя і творчість.

1,2,3,4,5

Вгору