"З Україною в серці" 

 

 

1вересня

        Свято «З Україною в серці», під такою назвою 26 серпня відбулося святкування Дня Незалежності України в читальному залі Решетилівської районної центральної бібліотеки. Перед гостями свята, членами літературно-мистецької вітальні «Калинові дзвони», виступила культорганізатор відділення соціально-побутової реабілітації Галина Василівна Лифар, яка розповіла про історію виникнення свято, його соціальну значущість.
Працівники районної бібліотеки Олена Рагуліна та Марина Яресько підготували годину державності «Передвісники державності України», в якій розповіли про ватажків національно-визвольних змагань на Україні. До уваги присутніх були запропоновані книжкові виставки «Гетьмани України» та «В ім’я України» (про дисидентський рух на Україні).
Ветерани праці Леонід Пасічний та Ольга Іванівна Бабир продекламували вірші про Україну, а найменший учасник заходу, Назарчик Бабир заспівав українську народну пісню та зачитав «Отче наш».
На заході виступили шановані люди Решетилівки: Головко Галина Федорівна та Нечитайло Микола Якович. З пісенним подарунком виступили учасники фольклорного ансамблю «Пісенне джерело».
Родзинкою свята став виступ ветерана праці Литвин Валентини Василівни, жителькою села пусто вари Демидівської сільської ради, яка заспівала під власний акомпанемент пісні та представила свої творчі роботи, вишиті килими, рушники, серветки. Крім чудових аматорських робіт сільської майстрині читальний зал був прикрашений і гобеленом професійного художника Євгена Івановича Пилюгіна «Хутірець».

 

"Старт буккроссингу в Решетилівці – 20 серпня." 

 

 

19серпня

«Перетворимо увесь світ в бібліотеку!».
Решетилівська центральна районна бібліотека ініціює вільний книгообмін, або буккросинг, в Решетилівці.
         Основний принцип книжкового руху буккросинг «прочитав — віддай іншому. Bookcrossing (з англійської book — «книжка», crossing — «переїзд», «перехрестя»). «Перетворимо увесь світ в бібліотеку!» - гасло буккроссингу.
Рух буккроссингу розпочався 7 квітня 2001 року, коли спеціаліст по Інтернет-технологіям Рон Хорнбекер “звільнив” близько 20 книжок з власної бібліотеки: він залишив іх в холі свого офісу, запропонувавши майбутнім читачам реєструвати знайдену книжку на спеціально створеному сайті, щоб мати можливість стежити за ії подальшими мандрами і спілкуватись з тими, хто ії прочитав. Через півроку на його сайті зареєструвалося близько 300 чоловік, які передавали одне одному книги і весь час приводили нових друзів. Так у світі з'явилася нова масова течія – bookcrossing.
Буккроссинг у класичному вигляді: людина знаходить на своїй книжковій полиці книгу, від якої хоче її звільнити; книга реєструється на спеціальному сайті; якщо книгу збираються лишити просто неба, то обгортають у прозорий пластиковий пакет; книгу залишають у місці, де ії знайде наступний читач (у кафе, магазині, на парковій лавочці).
Буккроссинг по-решетилівськи.
Старт – 20 серпня 2010 року.
Співробітники та читачі бібліотеки “звільнили” з власних домашніх бібліотек книги останніх років видання, започаткувавши цим полиці “вільного книгообміну”.
Куточок книгообміну знаходиться на абонементі Решетилівської районної бібліотеки. Доступ до «звільнених» книг мають не тільки читачі бібліотеки, а всі бажаючі, для цього достатньо принести з дому улюблену книжку (бажано останніх років видання) і обрати на полиці іншу, яка вас зацікавить.
«Звільнені» книги можна зареєструвати на блозі Решетилівської районної бібліотеки, в чому допоможуть працівники Інтернет-центру. В книгу вкладається листок з короткими відгуками про неї. Можна зазначити своє ім’я, електронну адресу (якщо маєте), для подальшого обговорення книги з наступними читачами. А ще на блозі районної бібліотеки можна розмістити інформацію про те, яку книгу ви шукаєте.

 

"Земле – годувальниця наша"  

3серпня

        У читальному залі Решетилівської районної бібліотеки була представлена виставка –порада «Земле – годувальниця наша».
Немає непридатної для користування землі. Зігріта людською турботою і працею, вона віддячує врожаєм. Хай і не завжди щедрим, та все ж її господар без віддарунку не залишається. Багато людей повертається до землі після багаторічної перерви, яка охопила цілі покоління. Мало землю просто любити, просто трудитися на ній - земля потребує мудрої любові і розумної праці. Але хто навчить городника, як підготувати грунт до весни, посадити дерево, охороняти його від шкідників та хвороб, як виростити щедрий урожай? Тут вам стане у нагоді дана книжкова виставка. В літературі, представленій на виставці, міститься корисна інформація для садівників та городників.

 

"Екскурсії до дитячої бібліотеки."  

9червня

        Настала пора довгожданих канікул, відпочинку і дозвілля дітей. Діти відвідують пришкільні дитячі табори: «Ромашка»,1-4 класи Решетилівської ЗОШ І-ІІ ст., учителі : Бережна Т.М., Бодня Л.М., Шумейко Т. В., пришкільний табір «Росинка», 1-2 класи Решетилівської школи І ст., учителі : Ковалевська Н.Н. і Ковтун Т. М. та табір « Діамант», 3-4 класи Решетилівської ЗОШ І ст., учителі: Гордівська Н.Б. та Медяник Н. М.
Для дітей пришкільних таборів працівники дитячої бібліотеки організували екскурсії та цікаві , пізнавальні масові заходи .
Завідуюча відділом дитячої бібліотеки Боднар Н. М. розповіла, що таке бібліотека, ознайомила з правилами користування книгами в бібліотеці. Цікаво і змістовно бібліотекар Чеверденко А. І. провела з дітьми годину пізнання « Історія виникнення книги, її значення в житті дитини.».Єгорова О. В., бібліотекар читального залу провела вікторину « Книга - міст у світ знань».
Своєю розповіддю ми, бібліотекарі прагнули донести до школярів, що книга завжди поруч з нами. Вона наш друг і порадник. Шануйте її діти, любіть і бережіть.


Завідуюча відділом
дитячої бібліотеки
Боднар Н. М.

 

"Флора та фауна Чорного моря" 

 

7червня

        Нарешті канікули, тепер можна гуляти, дивитися мультики, гратися з друзями в шкільному таборі , і всім разом подорожувати цікавими місцями нашого селища. І ось одне з таких місць - відділ «Інтернет-центр» Решетилівської центральної районної бібліотеки, де учням 1-4 класів Решетилівської школи І ступеню завідуюча відділом В. Панець розповіла і показала відеосюжети про флору та фауну Чорного моря. Діти із задоволенням спостерігали за танцями дельфінів, різнокольорових медуз ,за зграйками дрібних рибок тощо. Потім учні самі мали можливість подивитися фото та відео про море.

 

"Свято четвертої річниці відділу Інтернет-центр"  

 

        2 червня у Решетилівській центральній районній бібліотеці відбулося свято – четверта річниця відкриття відділу «Інтернет-центр». На протязі дня користувачам була представлена презентація роботи відділу за чотири роки: відкриття «Інтернет-цетру,ріст відвідувань, користувачів, фотографії занять, безкоштовних навчань, проведення масових заходів.

 

"День Конституції України"  

        28 червня-День Конституції України. У читальному залі решетилівської ЦБС представлена книжкова виставка Конституція незалежної України», присвячена Дню, коли був прийнятий Основний Закон України-Конституція.
Конституція наголошує на абсолютні цінності людини, її житті і здоров’ї ,честі й гідності, недоторканності та безпеки. Основний Закон України є визначальним чинником забезпечення державного суверенітету нашої країни консолідації суспільства ,створення належних умов для самореалізації особистості.
На цій виставці можна ознайомитися із книгами та періодичними виданнями по даній темі: Конституцією України, Конституційним правом, Коментарем законодавства України про права та свободи людини і громадянина, Універсальними та ілюстрованими довідником та енциклопедією України, журналами «Військо України» та «Право України» .Дана література допоможе кожній людині , як громадянину України, ознайомитися та вивчити свої права та обов’язки.

 

"Виставка однієї книги" 

20травня

        У відділі обслуговування Решетилівської центральної районної бібліотеки організовано виставку однієї книги Марії Матіос «Солодка Даруся». На виставці представлено книгу письменниці, що є переможцем Всеукраїнського рейтингу «Книжка року – 2004», лауреатом Національної премії України ім. Т. Шевченка 2005 року. Виставка коротко знайомить користувачів з біографією письменниці та відзнаками за її творчість. Читачів зацікавлять повчальні цитати з книги «Солодка Даруся» та висловлювання про неї різних авторів.

 

"Остарбайтери – хто вони"  

8травня

        Велика Вітчизняна війна забрала життя мільйонів солдат та мирних жителів. Та чимало серед жертв війни є і остарбайтерів, а точніше рабів ХХ століття, насильно вивезених на тяжку рабську працю до фашистської Німеччини. З Полтавщини за роки окупації вивезли майже 150 тисяч юнаків і дівчат 1920-1926 років народження. Стільки їх повернулося на рідну землю, невідомо. Про долю остарбайтерів розповіла учням Решетилівського художнього ліцею завідуюча відділом обслуговування Марина Яресько. Година пам’яті «Остарбайтери – хто вони? Патріоти чи зрадники?» була проведена в Художньому ліцеї 7 травня, як розділ Дня інформації «Є в нашій пам’яті і біль, і вдячність», котрий присвячений 65-річчю від Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні.
Цікавий краєзнавчий матеріал підготовлено бібліографом Чапляном Сергієм Володимировичем. На заході була представлена книга Убийвовк Любов Ігнатівни «Раби ХХ століття. Хто вони? Патріоти чи зрадники?», матеріал якої був використаний для Дня інформації. Були зачитані листи остарбайтерів з неволі, прозвучали імена земляків-письменників, яким вдалося після всіх поневірянь повернутися на Батьківщину.
Викладач Художнього ліцею Валентина Омельченко поділилася своїми спогадами про свою бабусю, яка також була остарбайтером і часто згадувала цей тяжкий період свого життя.
Присутні не залишилися байдужими до виступу. Молоді люди згадали своїх прадідів, які воювали на війні.

 

"Стара фотографія розповідає…"  

8травня

        Читачі Решетилівської районної бібліотеки не тільки користуються бібліотечними послугами, а й спілкуються з бібліотекарями, розповідають про себе, свої родини. Іноді навіть приносять старі фотографії як свідків минулого. Так виникла ідея створення фотовиставки «Стара фотографія розповідає…», де представлені фотографії з особистих архівів читачів та працівників бібліотеки.
Розділи представлені по періодах історії та по темах: «Дореволюційний період», «Радянський період», «Колишня Решетилівка», «Історія культури району». Фотовиставка користується популярністю як серед старшого, так і серед молодшого покоління. Особливо цікавляться найстарішими фотографіями, які датовані 1912 та 1915 роками. Ветеранам праці приємно побачити на фотографіях знайомі обличчя, молодь більше цікавиться, як виглядало наше селище раніше. Відвідувачі пропонують принести свої старі фотографії для перегляду.

 

1,2,3,4,5

Вгору