"Хай здійснює бажання рік Новий"

        19 грудня незабаром у кожну українську сім’ю завітають загадкові та веселі новорічні свята. Щоб підбадьорити і розвеселити своїх односельців, працівниками Решетилівської районної бібліотеки Яресько М. В. та
Рагуліною О. О. на черговому засіданні клубу ветеранів було проведено Новорічне свято: « Хай здійснює бажання рік Новий».
В ході заходу присутні дізналися про історію виникнення свята, а також про те, що цікавого є в традиціях відзначати Новий рік в різних країнах світу.
З нагоди новорічних свят народ склав безліч пісень, колядок та щедрівок.
Ветерани із задоволенням слухати пісні у виконанні викладачів Решетилівської дитячої та юнацької школи мистецтв Писарєвої В.В. та Гончар Л. М.
Свято пройшло в приємній, доброзичливій обстановці. Всі присутні обмінялися взаємними побажаннями добра та щастя, і на закінчення свята разом заспівали українську щедрівку.

 

"75-річчя Голодомору 1932 1933 років в Україні"

        12 листопада працівники бібліотеки, спільно з Центром культури і дозвілля «Оберіг», взяли участь в роботі «круглого столу» по темі: «75-річчя Голодомору 1932-1933 років в Україні», який був проведений за ініціативою Головного управління юстиції у Полтавській області. Захід відбувся на базі Шевченківської ЗОШ І-ІІ ступенів. У фойє закладу експонувалася книжкова виставка «Портрет темряви: українці в пеклі голодомору», яка була оформлена кетягами калини, колосками з траурною стрічкою, свічками, квітами.
Працівниці районної бібліотеки Марина Яресько та ЦКД «Оберіг» Юлія Гмиря зачитали свідчення тих, хто пам’ятає Голодомор, а також офіційні документи того часу. Завдяки представленому матеріалу присутні дізналися як нищився генофонд нашої нації, як упокорювався наш працелюбний, волелюбний народ.
Захід продовжився мітингом-реквіємом біля пам’ятника жертвам Голодомору 1932-1933 років с. Шевченкове.
Біля пам’ятника бібліотекар Шевченківської сільської бібліотеки Таміла Кулик підготовила для перегляду книжково-ілюстративну виставку «Пам’ять народу неубієнна».
Мітинг завершився панахидою за жертвами Голодомору.

        22 листопада в селищі Решетилівка, в ході проведення міжнародної акції «Незгасима свічка», відбулося відкриття пам’ятного знака жертвам Голодомору 1932-1933 років. В ході заходу працівники районної бібліотеки Вовканич Ольга, Пилипенко Тетяна, Яресько Марина та директор Решетилівського краєзнавчого музею Кисіль Юрій провели вечір-реквієм «Прости нас пам’яте, прости», де було сказано про Голодомор 1932-1933 років в селищі Решетилівка, зачитані свідчення очевидців трагедії, які на той час проживали в райцентрі.

До 75-річчя Голодомору 1932-1933 років в Україні бібліограф Решетилівської центральної районної бібліотеки Сергій Чаплян підготував бібліографічний список документів «Злочин проти людяності» / Голодомор 1932-1933 рр. на Полтавщині /».


                                                                                                                              
Бібліографічний список документів
                                                                                                                           «Злочин проти людяності»

  / Голодомор 1932-1933 рр. на Полтавщині /Література про трагічну сторінку життя в історії Полтавщини/ книги та статті з періодичних видань /

1. Україна. Закон. Про Голодомор 1932-1933 років в Україні: від 28 листопада
2006 року № 376-У // Урядовий кур’єр. – 2006. – 1 грудня.
2. Про заходи у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів: Указ Президента України від 25 вересня 2008 року № 856 // Урядовий кур’єр. – 2008. – 27 вересня.
3. Безотосний М. «Нас кличуть наші мертві, щоб ми розказали про них правду» // Зоря Полтавщини. – 2008. – 9 липня.
4. Віценя Л. Україна пам’ятає, світ визнає… // Зоря Полтавщини. – 2008. – 11 листопада.
5. Гринь Г. Чорно-червона коса 33-го // Зоря Полтавщини. – 2006. – 1 листопада.
6. Єрмак О. «Великий терор» на Полтавщині // Трудова Полтавщина. – 2006. - № 45. – 24 листопада.
7. Єрмак О. Страшна ціна // Зоря Полтавщини. – 2005. – 23 листопада.
8. Зайченко О. Невгамовний біль українського народу // Зоря Полтавщини. – 2005. – 25 листопада.
9. Ількова В. Спогади свідків, слово історика // Зоря Полтавщини. – 2008. – 7 листопада.
10. Книга скорботи України. Голодомор. Полтавська область.- Т. 1. – Полтава: АСМІ, 2007. – 504 с.
11. Колективізація сільського господарства і голод на Полтавщині 1929-1933: Збірник документів і матеріалів. – Полтава, 1997. – 264 с.
12. Коротенко В. Документи Полтавського кущового народного суду за 1932-1933 рр., як джерело вивчення голодомору // Край. – 2007. - № 44 (грудень). – С. 8-9.
13. Наливайко І. Голод від стихії чи геноцид українського народу? // Полтавський вісник. – 2007. – 23 листопада.
14. Проць Я. «Ви забрали буксиром хліб, то віддайте нам назад» // Зоря Полтавщини. – 2008. – 5 серпня.
15. Ревегук В. Трагічні сторінки опору полтавського селянства // Зоря Полтавщини. – 2008. – 12 листопада.; 18 листопада.
16. Убий вовк Л. «Голодний рік, мов чорна птиця, над краєм змореним літав…» // Село полтавське. – 2006. – 24 листопада.
17. Яненко З. Голодомор на Полтавщині: документи свідчать // Зоря Полтавщини. – 2006. – 24 листопада.
«Голод лишив нам хрести…»
(Чорне крило 1932-1933 рр. на Решетилівщині)
/ книги та статті з періодичних видань /

1. Васевич А. Страшні свідчення очевидців // Зоря Полтавщини. – 2008. – 28 жовтня.
2. Зінченко А. Чорний колодязь пам’яті // Решетилівський вісник. – 2008. – 7 листопада.
3. Кисіль Ю. У них забирали і хліб, і життя… // Решетилівський вісник. – 2005. – 2 грудня.
4. Кошкалда І.М. Скорботні жнива тридцятих // Решетилівський вісник. – 2007. – 9 листопада.
5. Нові дані пошукової роботи школярів // Решетилівський вісник. – 2008. – 21 березня.
6. Пап М. Спогади про жертви голодомору 1932-33 років // Решетилівський вісник. – 2008. – 6 червня.
7. Решетилівщина: історія і сучасність: краєзнавчий нарис / Укладачі: В.М. Козюра, І.В. Козюра. – Полтава: ВАТ «Вид-во «Полтава», 2002. – 96с.
8. Соловей Д.М. Сказати правду: оповідання скитальця Івана Климка про те, що діялося у Федіївській сільраді Решетилівського району на Полтавщині в 1929-1933 роках // Решетилівський вісник. 2007. – 16 листопада.
9. Тематична сторінка до 75-річчя Голодомору 1932-1933 років в Україні // Решетилівський вісник. – 2008. – 14 листопада.
10. Триває пошукова акція «Колосок пам’яті» // Решетилівський вісник. – 2008. – 24 лютого.
11. Марченко Л. Крик душі // Решетилівський вісник. – 2008. – 1 лютого.
12. Хлистун О. Чорне крило 33-го // Решетилівський вісник. – 2008. – 11 квітня.
13. Шкурупій В. Чи я в лузі не калина: повість. – Полтава, 2007. – 68 с.

 

"Колекція розмальовок для наймолодших"

 

        13 листопада в Інтернет – центр Решетилівської районної бібліотеки завітали малята Решетилівського дитячого навчального закладу «Ромашка». Завідуюча Інтернет – центром Осипенко С.С. провела годину «Колекція розмальовок для наймолодших.» Стисло й доступно подала теоретичний матеріал, спрямований на формування відчуття кольору та композиції, адже, дитячі розмальовки – дуже захоплююче і пізнавальне заняття для малюків. Вони розвивають фантазію і допомагають відчути колір. Дітки з старшої групи «Ромашка» (вихователь дитячого садка Поліщук О. Ю. та її помічник Хіврич Т.С.) з радістю та з великим захопленням приступили до справи. Зміст цього уроку включає також елементи гри, що сприяє розвитку інтелектуальних здібностей, художнього смаку, творчої уяви і фантазії, прищеплює інтерес до мистецтва.

 

"Глобальна мережа - Інтернет"

        12 листопада в Інтернет – центрі Решетилівської районної бібліотеки для учнів було проведено годину «Глобальна мережа - Інтернет. Інформаційний зв’язок в Інтернеті. Поняття про ресурси Інтернету. Техніка безпеки при роботі на комп’ютері» для учнів Решетилівського художнього професійного ліцею – заклад II рівня акредитації. З бесіди вчителя інформатики Кісіль Т.В. діти дізналися про поняття про Інтернет, основні правила поведінки при роботі на комп’ютері, створення поштового ящика та навики користування електронною поштою. Завідуюча Інтернет – центром Осипенко С.С. підвела підсумок і закріпила матеріал з навиками електронної пошти.

 

Обережно - гриби!

 

        12 листопада в Інтернет – центр Решетилівської районної бібліотеки завітали учасники гуртка «Екологічна варта» Решетилівської ЗОШ I ступеня. (Керівник гуртка Ярощук Наталія Юріївна). Завідуюча Інтернет – центром Осипенко С.С. провела годину цікавих повідомлень. Захоплюючою була розповідь для дітей на тему: «Обережно – ГРИБИ!». Юні учасники гуртка уважно слухали розповідь, з радістю грали у розвиваючу вікторину, розв’язували веселі задачки та з натхненням і гарним уявленням давали відповіді на цікаві загадки. В кінці проведеної години юні учасники змогли погратися в ігри для дітей. Такі ігри допомагають дітям пізнавати світ і будувати з ним свої відношення.

 

Завдяки А. М. Асаулу по – новому запрацювала районна бібліотека

 

 

        31 жовтня  Анатолій Миколайович Асаул автор та видавець багатьох монографій, навчальних посібників, наукових праць. Решетилівська районна бібліотека постійно отримує в подарунок від цієї талановитої людини екземпляри виданих книг.
В читальному залі відділу оформлено куточок «Анатолій Асаул – Почесний громадянин Решетилівщини», де знаходиться література, подарована нашим земляком. Тут представлені його книги - серія видань «Экономическое возрождение России», підручники для вищої школи «Экономика недвижимости», науковий збірник «Корпоративне управління в Україні: менеджмент, фінанси, аудит» та багато інших праць. Тут можна ознайомитись і з номерами наукового журналу «Экономическое возрождение России», головним редактором якого є Анатолій Асаул.
До ювілейної дати Почесного громадянина Решетилівщини в бібліотеці оформлено книжкову виставку «Не пройти безслідно по землі». На ній представлено книгу Полтавського видавництва «Дивосвіт» «Анатолий Николаевич Асаул – человек и ученый», де простежується його життєвий шлях, висвітлюється інтенсивна і плідна наукова діяльність А.М. Асаула. В представленому матеріалі «Асаулы: два поколения талантов» розповідається про те, що ім’я Анатолія Миколайовича можна віднайти в рейтингу «Тисячі самих професійних менеджерів Росії». В цій же статті розповідається про Максима Асаул, який є гідним продовжувачем наукових досягнень свого батька, став переможцем Російського конкурсу «Менеджер року». Книжкова виставка також представляє всі публікації місцевої преси за всі роки, які присвячені нашому видатному землякові.
В фойє Центру культури та дозвілля «Оберіг» встановлено інформаційний стенд «Анатолій Асаул – Почесний громадянин Решетилівщини», з якого можна дізнатися про благочинну діяльність Анатолія Миколайовича.

 

"Пісня, що в серці з дитинства"

 

        28 жовтня   Літературно-мистецьке свято «Пісня, що в серці з дитинства» На засіданні клубу ветеранів селища Решетилівки, яке відбулося 21 жовтня в приміщенні Решетилівської селищної ради, працівниками відділу обслуговування Решетилівської центральної районної бібліотеки було проведено літературно-мистецьке свято «Пісня, що в серці з дитинства», присвячене пам’яті нашої знаменитої землячки Раїсі Опанасівні Кириченко.
     Бібліотекар абонементу Рагуліна О.О та завідуюча відділом обслуговування Яресько М. В. декламували вірші, присвячені відомій співачці, розповіли її біографію, цікаві випадки з творчого життя.
Окрасою свята стали пісні з репертуару Раїси Опанасівни у виконанні викладачів Решетилівської дитячої школи мистецтв Писарєвої В. та Кучер Л.
В ході заходу була представлена книга Раїси Кириченко «Я козачка твоя, Україно», яка викликала велике зацікавлення серед присутніх.

 

Дитячий ранок

"Осінь щедра,  осінь мила"

        22 жовтня в Решетилівську районну бібліотеку для дітей завітали учасники гуртка «Екологічна варта» Решетилівської ЗОШ Iст. (керівник гуртка Ярощук Наталія Юріївна). Бібліотекар Чеверденко А.І. провела дитячий ранок: «Осінь щедра, осінь мила». Цікавою і змістовною була розповідь завідуючою відділом дитячої бібліотеки Боднар Н.М. «Гриби знайомі і незнайомі».
Діти слухали розповідь, відповідали на запитання, давали відповіді на загадки.
Найактивнішими були: Пустовар Іра, Бутенко Максим, Логвин Аліна. Такі заходи корисні тим, що вони навчають дітей любити, вивчати й оберігати навколишнє середовище.

 

Година доброти

«Коли в серці живуть добринки»

        15 жовтня в читальному залі Решетилівської районної бібліотеки для дітей було проведено годину доброти «Коли в серці живуть добринки» для учнів 4 класу Решетилівської ЗОШ І-ІІ ступенів ,класний керівник Бодня Л.М. З бесіди бібліотекаря Чеверденко А.І. «Плекаймо бажанняТворити добро» діти дізналися , як вирости такими ,щоб залишити слід на землі:
Необхідно поважати старших ,бути завжди чемними , допомагати друзям , стареньким ,оберігати природу.

Травичку, квіти не топчи,
Деревце не поламай
Тварин , пташок полюби
Комах та рибок зберігай.


        Дітей ознайомили з наказом:
- Ніколи не завдавати образи і болю батькам.
- Умій поважати працю батьків.
- Вмій бути добрим у думках своїх і почуттях
Бібліотекар Єгорова О.В. ознайомила присутніх з книжковою виставкою : "Нехай людина добро приносить".

        Класний керівник Бодня Л.М. підвела підсумок години доброти :» Коли в серці живуть добринки» і вказала дітям на те, що необхідно завжди бути добрими, чемними в усіх своїх вчинках.

 

"День українського козацтва"

        10 жовтня в читальному залі Решетилівської районної бібліотеки була проведена година права «Межу закону не переступи», для учнів 8 класу Решетилівської ЗОШ І-ІІ ступенів, класний керівник Шумейко Т.В.
Цікавим і змістовним був виступ спеціаліста І категорії Решетилівського районного управління юстиції Кошкалди Алли Миколаївни, яка ознайомила учнів з основними правами дитини, згідно з Конвенцією ООН.
Бібліотекар читального залу Вовканич О.М. та бібліотекар кафедри юнацтва Пилипенко Т.Ю. провели для присутніх ситуативний тренінг у формі гри «Правовий лабіринт», який мав за мету виробити навички швидкої орієнтації в морально-правових колізіях, які виникають у повсякденному житті підлітка.
Активно підлітки відповідали на запитання «Юридичного словничка», який допоміг ознайомити учнів з виданнями правової тематики, у яких вони знайдуть відповіді на важливі для них юридичні питання.

     В переддень Дня українського козацтва працівниками відділу обслуговування був проведений урок народознавства «Решетилівка – козацьке містечко». Бібліотекар кафедри юнацтва Пилипенко Т.Ю розповіла учням про історію празника Святої Покрови, який здавна шанується на Україні. Про духовні традиції запорізьких козаків провела бесіду бібліотекар читального залу Вовканич О.М.
Захоплено учні слухали виступ директора Решетилівського краєзнавчого музею Кісіля Ю.М. про козацьку історію рідного краю. Він перелічив знамениті козацькі родини Решетилівщини, їх видатні вчинки. Особливо учнів 8-В класу Решетилівського ліцею, захопило те, що вони чули рідні їм прізвища, а значить і вони є представниками славного козацького роду. Класний керівник Дяченко Т.О. підвела підсумок проведеному заходу. Вона вказала дітям на те, що потрібно бути гідними слави своїх знаменитих предків. Учні пообіцяли берегти і примножувати славні традиції козаків.

 

"День Решетилівщини"

        29 вересня  «Пісня, обпалена війною» - під такою назвою в дитячому садочку «Ромашка» працівники Решетилівської районної дитячої бібліотеки Боднар Н.М. Єгорова О.В. разом з музичним керівником даного закладу Писарєвою В.В. та вихователями, провели літературно-музичну композицію, присвячену 65-річниці визволення Решетилівщини від німецько-фашистських загарбників.
Кожного року, восени, 23 вересня ми святкуємо цей пам’ятний для нашого селища день. Горіли захопленням дитячі очі, коли їм розповідали про визволителів Решетилівщини, мужніх захисників Вітчизни, які ціною власного життя відстоювали свободу рідного краю. В житті завжди є місце подвигу. Шестеро уродженців Решетилівщини – Лука Минович Дудка, Василь Юхимович Бондаренко, Іван Іванович Арендаренко, Павло Веніамінович Поправка, Карпо Дмитрович Корячка, Іван Андрійович Олійник, за визначні подвиги на фронтах Великої Вітчизняної війни удостоєні найвищого бойового звання – Герой Радянського Союзу.
        Зацікавила першокласників література, представлена на ілюстрованій тематичній полиці «Пам'ять про Вас в нашім сердці жива». Частина книг з тематичної полиці негайно перемістилася в дитячі портфелики, бо юним читачам дуже вже бажалося прочитати їх. Пісня, обпалена війною… Пережити страшне лихоліття війни солдатам допомагала материнська молитва, щира віра в перемогу, в правоту своєї визвольної місії. А всі їх надії і сподівання виливалися в словах військової пісні, яка допомагала жити, воювати, перемагати. На нашому масовому заході діти слухали ці пісні, затамувавши подих.
Тісна співпраця об’єднує дитячу бібліотеку і колектив та вихованців дитячого садка «Ромашка», які є слухачами та учасниками різноманітних масових заходів бібліотеки.

 

"Памяті жертв голодомору"

 

        29 вересня  Відділ обслуговування Решетилівської центральної районної бібліотеки розпочав проведення заходів приурочених до Року пам`яті жертв голодомору в Україні з виставки-пам’яті «Портрет темряви. Українці в темряві голодомору». Виставка розміщена на абонементі і представляє книги свідчень очевидців тієї страшної трагедії, наукові дослідження видатних істориків про причини виникнення голоду на Україні. Окремо представлені художні твори присвячені тим трагічним подіям. Для учнівської молоді організовано проведення бесід біля книжкової виставки.
        13 вересня працівники бібліотеки прийняли участь в акції «33 хвилини», яка проходила біля пам’ятника жертвам Голодомору та політичних репресій в парку 40-річчя Перемоги. Жителі селища мали змогу ознайомитися з книжковою виставкою «Голодомор в Україні – злочин проти народу», яку підготували бібліотекарі Рагуліна О. та Яресько М.

Цитатою до виставки були обрані слова Б. Олійника:
«Страшне число у нелюдській напрузі
Пропалює світи до глибини:
У тридцять три розіп’ято Ісуса.
У тридцять третім на земному прузі
Розіп’ято мільйони без вини»
        Для оформлення експозиції були використані розламана хлібина, кетяги калини, гілочки зеленого барвінку, свічки, букети квітів, колоски пшениці перев’язані чорною стрічкою.
       24 вересня відбувся вечір-скорботи «Невиплакані сльози України», який провели працівники бібліотеки для учнів Решетилівського Художнього професійного ліцею. Попереднє слово про сумні роковини сказала вчитель Художнього ліцею Гончаренко А. Бібліотекар кафедри юнацтва Пилипенко Т. ознайомила молодь з причинами виникнення голоду, назвала організаторів голодового злочину тридцять третього року на Україні. Зав. відділом Яресько М. ознайомила присутніх зі статтями Закону України «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», де голод 1932-1933 років на Україні визнано геноцидом проти українського народу. Третю частину заходу, спогади очевидців тих страшних часів, учні ліцею слухали особливо уважно, адже йшлося про жахіття, які відбувалися в тридцятих роках на території Решетилівського району. На закінчення заходу присутні вшанували жертв голодомору та політичних репресій «хвилиною мовчання».

1,2